15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

Doubravník si v 1. zápase jara odvezl z Bystřice ostudu

13. D. Čech , 14. Š. Buršík , 18. A. Feifer , 21. A. Feifer , 25. A. Feifer , 32. R. Chudoba , 40. A. Toman , 45. D. Čech - 71. O. Müller , 87. M. Vojta
17

Bystřice nad Pernštejnem v 1. zápase po pauze přivítala doma Doubravník. Bystřice od začátku utkání začala plést hlavy hráčům z Doubravníku. Domácí otevřeli skóré ve 13. minutě a 25. minutě hosté pociťovali 5 gólový rozdíl. Do konce prvního poločasu přidala Bystřice jěště další 3 branky a tak po první části domácí vedli 8:0. Doubravník přece jenom trochu zabral ve 2. půli a využil dvě příležitosti a snížil hrůznostrašný konečný stav na 8:2.

Velký bystřický kolotoč

Bystřice doma začala 1. zápas po zimní přestávce ve velkém stylu. Domácí v 1. poločase výborně napadali a Doubravník kupil chyby v rozehrávce, které bystřičtí jednoduše potrestali. V 1. minutách měli domácí 2 šance, které ještě brankou neskončili. Ve 13. minutě se skóré  už pohnulo, když Adam Feier nahrával Davidu Čechovi do prázdné. Uběhlo 60 sekund a domácí se radovali podruhé. A to zdaleka nebylo vše. Bystřice se dále hnala za dalšími úspěchy. A tak ve 25. minutě Doubravník musel vstřebat stav 0:5 z jejich pohledu. Ale to ještě nebylo všechno. Bystřice nepolevila, postupně přidávali další a další branky, a proto se v poločase mohli radovat z velmi vyskokého vedení 8:0. Doubravník se v tomto poločase pomalu nedostal na polovinu soupeře, a proto není divu, že museli trpět takto velmi vysoký debakl 0:8 z jejich pohledu. Bystřice vyhrála vysoko 1. poločas díky svělému napadní při rozehrávce hostů.

Doubravnické malé oživení

Bystřice přestala hodně ofenzivně, Doubravník provedl několik střídání a dostal se trochu do zápasu. Díky vysokému vedení Bystřice trochu podcenila hru, a tak se Doubravník dostal i do ohrožení brány. V 50. minutě sice bystřický Čech trefil břevno, ale bylo to vše z dílny domácích. Doubravník se postupně osměloval a byl za to odměněn, když dokázal proměnit svoje dvě šance.Neprve se v 73. minutě trefil Ondřej Müller. Na konečnou podobu hrůznostrašného výsledku 2:8 ze strany hostujících se jěště prosadil v 87. minutě Miroslav Vojta. Tímto momentem se nestalo nic zajímavého a tak toto uktání skočilo poměrem 8:2 pro domácí Bystřici. Domácí v 2. půli velmi zvolnili, přestali se soustředit na hru a díky tomu mohl Doubravník nacházet skulinky ve hrře domácích. Asi se sluší vyseknout za 2. poločas hostům poklona, protože i za tohodle stavu dokázali se ctí vyhrát druhý poločas, jak gólově, ale i herně. Kdyby v poločasu to nebylo 8:0, kdo ví, jak by výsledek utkání vypadal. Na druhou stranu si hosté určitě uřízli velkou ostudu za 1. poločas, a proto prohráli 2:8.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
David Čech: ‚‚Hráli jsme pěknej fotbal, na soupeře jsme vletěli a nějaký góly dali do prázdný branky a akce docela povedený. Před 1. gólem jsme měli pár šancí a když jsme to protrhli tak to bylo nezastavitlený. Co se týče 2. poločasu tak bych to nazval fraškou. Vůbec dobře jsme ho nezachytili. Došlo u nás k podcenění soupeř, krom břevna, které jsem trefil, tak jsme nic nepředvedli. Docela k jejich sympatii, na to že to bylo 8:0 tak to nezabalili a chtěli hrát a aspoň vyhrát poločas a to se jim povedlo. " hráč utkání domácí: Adam Feier

FK Doubravník
Jakub Lipovský: V 1. poločase jsme se vlastně nedostali za půlku. Naše individuální chyby a nepřestnosti nabídly šance supeři, a ti je většinou bez problému využili. Ve 2. půli Bystřice nehrála tak ofenzivně. Vystřídali jsme a dostali jsme se více do hry. Nakonec jsme využili dvě šance a dokázali jsme snížit skóré. " hráč utkání hosté: Tomáš Beran

J. Mrňous [-] - V. Kutnyk [-] , Š. Buršík [-] (60. M. Procházka [-] ) , R. Chudoba [-] , M. Šponar [-] (46. P. Podsedník [-] ) , A. Feifer [-] , A. Toman [-] (74. P. Macháček [-] ) , V. Vondruška [-] , D. Čech [-] , M. Hofmann [-] , J. Holý [-]

J. Lipovský [-] - R. Šikula [-] (45. O. Müller [-] ) , J. Vojta [-] (45. L. Topinka [-] ) , D. Juračka [-] (60. S. Škvařil [-] ) , M. Vojta [-] , R. Šibor [-] , T. Vorel [-] , O. Gibfried [-] , K. Vojta [-] (45. M. Švadlenka [-] ) , T. Beran [-] , T. Csizmár [-]

ŽK: 26. V. Kutnyk - 83. M. Švadlenka .
Počet diváků: 23. Rozhodčí: HROMÁDKA Miroslav - STRATENÝ Michal, TLUSTOŠ Petr.