16.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Sapeli Polná nebodovala ani v druhém zápase jarní části

21

SAPELI Polná hostila Dukovany. Na domácí půdě se jim nepodařilo zvítězit a Dukovany si vezou body domů.

Šance na obou stranách, ale bez branky

Již ve třetí minutě pelášil sám na branku Dukovan Adam Průcha, ale byl zastaven zcela zjevným pochybením mladého asistenta sudího, který signalizoval ofsajd. Hosté vypálili z 25 m a těsně minuli šibenici Sapelácké branky. První dvacetiminutovka potom nic výrazného nepřinesla, na těžkém terénu vázla kombinace oběma týmům, ale hosté hráli jednodušší fotbal a tím i účelnější. Přesto mohli jít Sapeláci v první půli do vedení, ale ani Adam Průcha ani Aleš Hojsák nedokázali své akce dotáhnout do konce. Největší šancí první půle měl Aleš Hojsák, ale jeho bombu dokázal výtečný Šebela vyrazit na břevno své svatyně. Když v slibných situacích neuspěli ani Marek Šimek a Filip Bačkovský, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Branky až v závěru

V druhé půli nejprve hosté rozezvučeli břevno branky Tomáše Pokorného, potom měli Sapeláci možnost po závaru v obraně hostů, ale stále se skóre neměnilo. Až samotném závěru utkání, v 82. minutě po závaru po rohovém kopu skóroval František Žáček a poslal Dukovany do vedení 0-1. Vyrovnat mohl hlavou Martin Boháček, branku soupeře těsně minul a potom se neprosadil ani Tomáš Matějíček, jehož střelu v malém vápně srazil tělem obránce Dukovan. Zmar Sapeláků dokončil v 90. minutě Adam Dúcký a druhům gólem Dukovan dal razítko na vítězství hostů.

TJ Sapeli Polná
Ondřej Košík, trenér: "Dnes se z mého pohledu jednalo o vyrovnaný zápas, plný nepřesností, který nenabídl mnoho gólových příležitostí. Na každé straně byly 2-3 šance, které soupeř v závěru proměnil, my nikoli. Ve druhém zápase v řadě jsme se nedokázali prosadit v poslední třetině hřiště ať kombinačně nebo v soubojích jeden na jednoho. Nedaří se nám prosadit ani ze standardních situací. Musíme se z toho vyhrabat sami a nějak tam míč dotlačit. První dva mistrovské týdny jsou přesným obrazem celé zimní přípravy, což musíme změnit."

T. Pokorný [-] - O. Přibyl [-] , M. Šimek [-] , M. Brabec [-] , A. Průcha [-] , F. Bačkovský [-] (78. J. Bačkovský [-] ) , J. Mužík [-] (78. P. Fišer [-] ) , M. Boháček [-] , P. Barák [-] , A. Hojsák [-] (62. D. Padrnos [-] ) , O. Vícha [-] (87. T. Matějíček [-] )