22.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2022-2023

--

Rezerva Týna zlomila Bavorovice do poločasu, nakonec vyhrála 5:0

32. M. Tomka , 44. V. Dobal , 51. M. Tomka , 55. V. Dobal , 62. D. Maruška
21

Ze souboje dvou tabulkových sousedů se nakonec stal zápas, na který budou chtít hostující Bavorovice hodně rychle zapomenout. Domácí Olympie nasázela Bavorkám dvě branky již v první půli a tři trefy si nechala také na dějství druhé. Týn opět bodoval po čtyřech zápasech.

První poločas pro domácí

Domácí fotbalisté chtěli po dlouhé době naplno bodovat. V cestě jim stály Bavorovice, kterým měli co vracet za vysokou porážku z podzimní části. Do zápasu vstoupili aktivněji, více drželi balon, ale byli to právě hosté, kteří měli první šanci zápasu. Legendární Vokurka se zjevil sám před brankářem Adzimou, ale minul. Poté začal být zápas v domácí režii a neustále dobývali pokutové území hostů. Po několika neproměněných šancích konečně propálil Milan Tomka vše, co mu stálo v cestě a šli domácí do vedení – 1:0. O pár minut později začal opět bouřit celý stadion, ale jen díky tomu, jakým nevídaným způsobem netrefil Lukáš Ponec z malého vápna prázdnou branku. Naštěstí ho chvíli na to zastoupil Vladimír Dobal, který utancoval celou obranu hostů a zvýšil na 2:0.

Rezerva Týna zvítězila vysoko 5:0 a připsala si tři body

Ve druhém poločase stačilo pouze sedmnáct minut a bylo hotovo. V tomto rozmezí se po krásných akcích postupně prosadili Milan Tomka, Vladimír Dobal a David Maruška - 5:0. Zápas se poté dohrál bez významnějších příležitostí na obou stranách. Konečně se týnské rezervě podařilo vstřelit v zápase více než jednu branku a hned z toho byly tři body, které určitě chtějí potvrdit i v dalším zápase.

Autor: Lukáš Ponec