16.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Borovany vezou ze Zlivi bod

11. M. Fürst , 48. S. Uchytil - 23. M. Blažek , 87. L. Ebenhöh (p.)
11

V utkání Zlivi s Borovany jsme se mohli těšit na zajímavé a hezké utkání. Oba týmy hrají pohledný fotbal a drží se ve vrchní polovině tabulky.

Do šaten za vyrovnaného stavu

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří byly efektivní a dočkali se branky. V 11. minutě po akci z pravé strany zakončil přesnou střelou Matěj Fürst. 1:0 Domácí Fürst byl při chuti, unikl hostující obraně, přihrál míč Kučerovi, který poslal míč do branky. Ta ovšem nebyla pro ofsajd uznána k nelibosti domácích. Ve 23. minutě prodloužil dlouhý aut do vápna borovanský Bujnovský a na zadní tyči nadvakrát zakončil Blažek. 1:1 Oba týmy si do konce poločasu vytvořili ještě několik šancí, ale žádná nepředstavovala výraznější nebezpečí. Gól již nepadl.

Uchytil vrátil domácím vedení

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí a dočkali se rychlé branky. Domácí Bukovský se hnal sám na branku, když byl atakován a rozhodčí nařídil přímý volný kop z hranice šestnáctky. K tomu se postavil Fürst, který napálil jen břevno, od kterého se míč odrazil ke Kučerovi, který chytře vrátil míč na Stanislava Uchytila, který uklidil míč do branky bezmocného Svobody. 2:1 Hrálo se bojovné utkání především ve středu hřiště. Hosté hrozili především ze standartních situací, ale se vším si dokázal poradit domácí Hanzal. V závěru utkání došlo na pořádné drama před domácí brankou. Po souboji v pokutovém území mezi Hanzalem a borovanským útočníkem zapískal rozhodčí pokutový kop. Strhla se vášnivá diskuze, ze které vzešla červená karta pro domácího Kučeru. Následný pokutový kop proměnil Lukáš Ebenhöh. Utkání tedy skončilo dělbou bodů obou mužstem

SK Zliv
Tomáš Kučera (hráč SK Zliv): Moc jsem nepochopil, co si rozhodčí Šafránek v tomhle zápase potřeboval dokazovat, protože ani jednomu z týmů o nic zvláštního nešlo a zápas ani nebyl nějak vyhrocený. Když už byla naše výhra i přes neuznaný regulérní gól a minimálně dvě neodpískané penalty jasná, zapískal klasicky z 50 metrové vzdálenosti v nastavení neskutečnou penaltu, kdy hráč soupeře nabehl do brankáře, který míč dávno držel v ruce. Aby si nás ještě víc vychutnal, vybral si po téhle komedii mě a napálil mi k tomu ještě červenou kartu, což se mi 20 let nestalo... Jinak by to byl vcelku kvalitní zápas, kde jsme byli o něco lepší a 3 body bychom si zasloužili.

SK Zliv
F. Hanzal [-] - J. Trnka [-] , V. Suchý [-] , M. Viktora [-] - J. Hrdlička [-] , O. Bukovský [-] , S. Uchytil [-] , M. Fürst [-] , O. Fürst [-] - F. Hamáček [-] , T. Kučera [-]

FK Calofrig Borovany
J. Svoboda [-] - V. Pileček [-] , J. Alexa [-] , B. Němec [-] , D. Holčík [-] - V. Frdlík [-] , M. Blažek [-] , L. Ebenhöh [-] , M. Pečman [-] , N. Bujnovský [-] - R. Vavák [-] -

ŽK: 26. J. Trnka , 54. J. Čejka , 58. S. Uchytil . ČK: 87. T. Kučera .
Hráči zápasu: M. Fürst .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: ŠAFRÁNEK Josef - VELICKÝ Lukáš (N), VIKTORA Zdeněk (N).