--

7

Hosté hráli přes dvacet minut v deseti, ale nakonec berou bod.

Po půli nerozhodně

Na velmi očekávaný zápas jarní části divize D mezi nejlepším týmem jarní části s nejúspěšnějším týmem celé divize přilákal na stadion Na Šlajse pět stovek diváků. Ti viděli ve větrném počasí v první půli docela atraktivní kopanou, oba týmy chtěly hrát fotbal a prezentovali se útočně. První dvě velké šance měl domácí Cypris, který v 8. minutě hlavičkoval do rukavic brankáře a o pět minut později orazítkoval tyč. Byli to naopak hosté, kteří udeřili z první střely na branku. Po pomalé „malé domů“ se brankář Žúrek srazil s útočníkem Startu a odražený balon uklidil do sítě Kaláb – 0:1. Lanžhotčané odpověděli vzápětí, kdy se stahovačkou zbavil svého strážce Balážik a poslal balon do protipohybu gólmana Chwiela – 1:1. Hílkovi svěřenci postupně přebírali iniciativu, ovšem další vyloženou šanci neměli. Hosté čekali na brejky, ke druhé brance jim nepomohla ani množství rohových kopů. Ty obrana Lanžhota bez problémů odvrátila.

Ve druhém poločase branka nepadla

Územní převaha Lanžhota se po změně stran ještě zvýšila, ale gólman hostí držel naděje svého týmu na bodový zisk. Vychytal ve 48. minutě Balážikovo sólo i Bogdalíkův střílený centr. Po hodině hry si hosté svou situaci ještě více zkomplikovali, když Doubravský nešetrně šlápl na Šenka, za což brněnského záložníka poslal sudí rovnou do sprch. Půlhodinovou přesilovku ale nedokázal „bílý balet z Podluží“ využít. Nejblíže gólu byli domácí v 84. minutě, ale znovu byl proti brankář Startu. Ten vychytal Balážika a následná dorážka Totky šla nad bránu. A tak se týmy rozešly smírně, Lanžhot po zisku bodu klesl na pátou pozici v tabulce.

TJ Sokol Lanžhot
Jaroslav Hílek (trenér): Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale my jsme dnes chtěli vyhrát a prodloužit naši sérii v honbě za čelem tabulky, chtěli jsme se vyšvihnout a k tomu jsme potřebovali vyhrát za tři body. I výkon jsme k tomu předvedli dobrý, šance jsme měli, gól jsme si prakticky vstřelili sami. Ale i to se stává, takový je fotbal. Soupeř dobře bránil, ale hráli jsme dobře a dopředu jsme je do ničeho velkého nepouštěli. Podstatný je ale výsledek, oni s tím bodem budou spokojení, my ne. Paradoxně si myslím, že nám to vyloučení soupeře ublížilo, soupeř se ještě víc zatáhl dozadu, a my jsme nebyli dostatečně trpěliví v ofenzivě, abychom vstřelili tu vítěznou branku

TJ Start Brno
Milan Frimmel (trenér): Když si vezmeme celý průběh utkání, s bodem musíme být spokojeni. Potkali jsme se na jaře se suverénně nejsilnějším soupeřem, který má formu. Lanžhot byl vynikající. Chtěli jsme hrát na vítězství, ze začátku se to přelívalo z jedné strany na druhou. Po chybě v domácí rozehrávce jsme šli do vedení, bohužel hned za dvě minuty jsme inkasovali a tento výsledek vydržel až do konce. A když kolem 70. minuty přišlo naše vyloučení, musíme ten bod brát, bylo to velmi těžké utkání. Byl by alibismus říkat, že nechceme výš, jsme první a chceme tam zůstat. Uvidí se na konci soutěže, jestli nám bude tento bod z Lanžhota stačit nebo nám bude chybět.

D. Žúrek [-] - R. Ciprys [-] , P. Mikúšek [-] , P. Balážik [-] , M. Totka [-] , P. Šenk [-] , T. Ravas [-] (85. M. Malacka [-] ) , A. Pidruchnyi [-] , D. Bogdalík [-] (64. L. Koprna [-] ) , J. Krč [-] , T. Milota [-]

F. Chmiel [-] - M. Avdić [-] , Š. Žalud [-] , M. Hubr [-] - O. Doubravský [-] , R. Demeter [-] , V. Ryšavý [-] (13. M. Sedlo [-] ) , M. Pařízek [-] , P. Demeter [-] - L. Kaláb [-] (90. T. Okleštěk [-] ) , D. Havlín [-]

ŽK: 59. M. Avdić , 91. M. Pařízek . ČK: 66. O. Doubravský .
Počet diváků: 480. Rozhodčí: NÁPRAVNÍK Jan - TERBER Ondřej, HOLUB Radim.