--

--

Vítkovice překvapivě vyhrály na hřišti Vrchoviny

7

Domácí měli brát povinné tři body. Opak byl však pravdou a ve 28. kole Vrchovina nevstřelila branku a body přeposlala už podruhé v tomto týdnu do Ostravy.

Poločas bez branek

Domácí chtěli proti poslednímu týmu tabulky brát povinné tři body.

Už ale ve třetí minutě hosté hlavou po rohu pálili nad břevno.

Vrchovina působila ospale, nervozita byla vidět na každém dotyku s míčem.

Naopak Vítkovice hrály v pohodě a vůbec nebylo znát, že tento tým získal v soutěži jen osm bodů.

Ve 13. minutě po krásné kombinaci střílel nad domácí Vacek. Ten byl také u dalších dvou velkých příležitostí na konci poločasu, když se dvakrát díval do očí gólmana Murina, ale ani jednou si fanoušci nezakřičeli gól.

Hosté berou tři body

Druhé dějství bylo pro domácí ještě horší to první.

Už po pár minutách se nad Vrchovinou stáhly mračna. Nejprve Šmída po kombinaci zachránil na brankové čáře, ale v 54. minutě byl krátký po chybě ve středu hřiště a Raab jej dloubákem přehodil - 0:1.

Vítkovice velice snadno narušovali domácí rozehrávku, ve středu pole byli lepší na míči a to rozhodovalo.

V 74. minutě Šmída opět kryl samostatný nájezd.

Deset minut před koncem zápasu letěl míč zleva, ale útočník netrefil Šmídovu svatyni.

Dvě minuty před koncem zápasu zatloukl poslední hřebík do pomyslné rakve střídající Richtár - 0:2.

SFK Nové Město na Moravě
Lukáš Michal - trenér: Věděli jsme, že se jedná o důležitý zápas, což na nás dolehlo.

P. Šmída [-] - M. Ráliš [-] , L. Hekerle [-] (46. D. Bača [-] ) , J. Batelka [-] , J. Novotný [-] - P. Duda [-] , D. Šteffl [-] (59. D. Ráliš [-] ) , M. Svoboda [-] (59. A. Boušek [-] ) , F. Nečas [-] - P. Vacek [-] (86. R. Hlaváč [-] ) , R. Matulka [-]