--

--

Hlučín je po výhře i nadále v čele!

8

FC Hlučín se v sobotním utkání 27. kola MSFL představil na hřišti v Markvartovicích proti MFK Vítkovice. Hosté proti poslednímu týmu tabulky potvrdili roli favorita a zvítězili 5:1, díky čemuž mají na čele nadále tříbodový náskok na druhou Kroměříž.

První poločas pro hosty

Vítkovice v první půli dlouho vzdorovaly a k vidění tak bylo vyrovnané utkání bez větších příležitostí na obou stranách.

Skóre se poprvé měnilo ve 33. minutě zápasu, a to poté, co si na Kolaskův centr naběhl Šindler a přesnou hlavičkou překonal Murína - 1:0.

Hlučín rázem ožil a před brankou Vítkovic bylo nadále rušno, žádná další příležitost se však neujala.

Až ve 44. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, po rohovém kopu sice v zakončení neuspěl Zajíček, následně míč doputoval k Holzerovi, a ten se nemýlil - 2:0.

Góly padaly i po přestávce

Vstup do druhého poločasu Hlučínu nevyšel a v 51. minutě toho využil vítkovický Repa, který se nejlépe zorientoval ve vápně a snížil na 1:2.

Důležitým okamžikem byla rychlá odpověď v podobě přesné trefy Zajíčka, který vrátil hlučínským fotbalistům klid na kopačky - 3:1.

V rozmezí 70. až 72. minuty pečetil Hlučín své vítězství dvěma slepenými góly. Nejprve udeřil Wala, který se prosadil po samostatném úniku a následně po dalším rychlém protiútoku uzavřel skóre Zajíček.

Hlučín nakonec zvítězil vysoko 5:1 a upevnil si vedoucí pozici v tabulce MSFL.

FC Hlučín
Filip Smékal: Vítězství je sice vysoké, ale nerodilo se jednoduše. Hlavně se vstupem do druhého poločasu nemůžu být spokojený, protože jsme byli u všeho pozdě a soupeř se zaslouženě vrátil do zápasu. Naštěstí jsme pak přidali třetí gól a utkání jsme měli pod kontrolou. Na můj vkus jsme hodně kazili, ale není snadné nastupovat v roli jasného favorita.