--

Omlazené béčko Zlína udolalo Vítkovice

56. D. Trtek , 60. M. Mlýnek - 61. R. Chylek
9

Poslední dubnový víkend byl ve znamení 26. kola MSFL. Omlazené béčko Zlína těsně porazilo poslední Vítkovice.

První poločas bez branek

Utkání mělo jasného favorita vpodobě domácích, kteří se postavili poslednímu týmu tabulky.

Mladí ševci měli velmi slibný vstup do utkání, v němž hýřili aktivitou. Tu sice částečně zabrzdilo nucené střídání Hellebranda, ovšem i s tím si dokázali žlutomodří poradit a míč drželi převážně na svých kopačkách.

Tlak byl v první půli bez gólového efektu. Jedinou opravdu velkou příležitost nezužitkoval Číž, jenž v gólové pozici nastřelil pouze vítkovického brankáře.

Góly padaly až po přestávce

Na začátku druhého dějství ještě juniorka ševců přidala a výsledkem byly dvě dobře zahrané brejkové situace dotažené do gólové tečky.

Nejprve se po Čížově vybídnutí prosadil na zadní tyči David Trtek, po něm se prosadil i Martin Mlýnek. Branky padly v 56. a 60. minutě.

Místo toho, aby se domácí uklidnili, přišel trest.

Takřka z rozehrávky Vítkovice snížily. Hlavou skóroval Chylek V 61. minutě - 2:1.

Vítkovice nakonec zlobily a usilovaly o vyrovnání až do závěrečného hvizdu, ale domácí to ustáli a berou tři body.

FC TRINITY Zlín B
Jan Jelínek - trenér: Utkání bylo otevřené až do konce. Sami jsme si jej ale udělali těžší. Stačilo, abychom proměnili některou z tutovek na pojišťující třetí gól. Na druhou stranu si cením toho, že kluci utkání poctivě odpracovali a velkou houževnatostí a zarputilostí nepustili soupeře do žádného tlaku ani nebezpečných situací.

- P. Kulíšek [-] , A. Bužek [-] (85. Š. Průcha [-] ) , Š. Polášek [-] , F. Němeček [-] , M. Hartman [-] , M. Švach [-] , A. Číž [-] (85. L. Branecký [-] ) , M. Mlýnek [-] , D. Červinka [-] (74. R. Ovesný [-] ) , J. Hellebrand [-] (13. D. Trtek [-] ) , J. Šiška [-]