--

Frýdek - Místek veze tři body z Blanska

22. P. Rubý
9

Nádherné jarní počasí doprovázelo zápasy 25. kola MSFL. V něm nebyla nouze o celkem překvapivé ztráty Kroměříže či Hlučína, ale i další zápasy mnohdy rozhodovaly maličkosti. Jak si vedlo Blansko, které doma přivítalo Frýdek-Místek?

Hosté šli do vedení

Domácí udělali změny v sestavě a po úvodním oťukávání iniciativu postupně přebírali hosté z Frýdku.

V 10. minutě se dostal k odraženému míči po rohu Rubý, jeho hlavička však Nešetřila neohrozila.

Ve 23. minutě přišel jediný gól utkání. Zdánlivě ztracený míč vybojoval u pravého rohového praporku Janjuš, který v posledním momentu adresoval centr do vápna, kde míč posunul Barkov na Patrika Rubého. Ten si míč posunul na silnější levou nohu a nekompromisně zavěsil do pravého rohu branky Nešetřila – 0:1.

Velkou příležitost měl domácí kapitán Smrčka ve 35. minutě kdy napřáhl z dobrých 30 metrů. K jeho smůle měl však míč opačnou rotaci a pouhé milimetry chyběly k výstavnímu "vinglu".

Zbytek poločasu byl nervózní, přibývalo sporných zákroků a hra se kouskovala.

Hosté berou tři body

Domácí do druhé půle prostřídali a tlačili se do šancí.

Největší gólovka Blanska pak přišla v 83. minutě. Smrčka výstavním centrem našel Williamse, který se prodral přes Nevřelu až do vápna, kde poslal prudký centr na Kapura. Ten ale ve skluzu na míč nedosáhl.

O minutu později mohl naopak pravděpodobně rozhodnout utkání aktivní Rubý, ale selhal v zakončení a před bránou poslal míč do zámezí.

Blanenští vrhli v posledních minutách všechny síly do útoku a vytvořili si ještě dvě šance. V 91. minutě po závaru napřáhl Jaroš, s jeho střelou měl Gregela problémy a míč pouze vyrazil před sebe, dorážka Pecucha však ve stoprocentní šanci mířila nad bránu.

V 93. minutě potom nezakončil ve skluzu Holman, kterého hledal Williams.

FK Blansko
Jiří Vorlický - trenér: Do utkání jsme vstoupili se šesti změnami a nakonec nám tento záměr nevyšel. Nesladili jsme individuální výkony směrem k výkonu týmovému, a beru to na sebe.

FK Blansko
P. Nešetřil [-] - F. Smrčka [-] , O. Šedivý [-] (46. K. Jaroš [-] ) , R. Rajčinec [-] (46. M. Kapur [-] ) , M. Pecuch [-] , T. Černý [-] (46. O. Porč [-] ) , J. Tulaydan [-] , B. Abdellaoui [-] (62. A. Williams [-] ) , D. Thon [-] (46. T. Chyla [-] ) , F. Holman [-] , T. Feik [-]

MFK Frýdek-Místek
M. Gergela [-] - T. Janjuš [-] (87. D. Konečný [-] ) , M. Velner [-] , J. Massaniec [-] , P. Rubý [-] , T. Hykel [-] , R. Coufal [-] (40. J. Blejchař [-] ) , P. Střelec [-] , M. Obuch [-] , T. Barkov [-] (75. J. Martiník [-] ) , J. Nevřela [-]

ŽK: 7. F. Holman , 20. J. Tulaydan - 37. J. Nevřela , 46. T. Hykel , 72. P. Střelec , 85. M. Velner .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Cieslar Ondřej - BĚLÁK Marek, ŠVEHLA Marek.