--

Frýdlant doma porazil Vrchovinu

84. M. Švrček (p.)
9

Nádherné jarní počasí doprovázelo zápasy 25. kola MSFL. V něm nebyla nouze o celkem překvapivé ztráty Kroměříže ři Hlučína, ale i další zápasy mnohdy rozhodovaly maličkosti. Jak si vedl Frýdlant, který doma přivítal Vrchovinu?

Poločas bez branek

Hrálo se o důležitý body a zápas byl od začátku velmi bojovný, mnoho tutovek ale nenabídl.

Z první půle stojí za zmínku pouze dvě situace. Ve  31. minutě, po Hajnošově standardce doslova „sestřelil“ brankář hostů Šmída Škorika, faul se ale nepískal.

Na druhé straně naopak včasným vyběhnutím zabránil Polach skórovat zakončujícímu Sytařovi.

Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Domácí berou tři body

Hosté neuspěli ani po hodině hry, kdy se po kombinační akci dostal ke střele Matulka.

Z následného protiútoku uvolnil Literák na pravé straně Hladíka a ten předložil šanci Veličkovi, zakončení šlo nad hostující branku.

Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem zápasu. Hladík byl faulován ve vápně a domácí kopali penaltu. Míč si vzal do rukou Švrček a následnou přízemní ranou jej poslal s pomocí tyče za záda bezmoceného gólmana Šmídy – 1:0.

Soupeř v závěru utkání vsadil vše na jednu kartu a domácím se tak otevřela okénka v jeho defenzívě.

V nastaveném čase pálil domácí Velička pouze do gólmana, ale to už nic nemělilo na výhře Frýdlantu 1:0.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Martin Šrámek - trenér: Z počátku nás soupeř zlobil standardkami, ale to je jejich styl hry. Hráče mají silné a urostlé. Už tam jsme prohráli právě po standardkách, kdy jsme první gól dostali po centru ze strany a druhý po odkopu gólmana. Nám v úvodu chyběl pohyb. Bylo zkrátka poznat, že hrajeme během týdne již třetí utkání, naopak soupeř minulý týden nehrál, takže se mohl na nás v klidu dva týdny připravovat. Po té čtvrthodince se hra už ale vyrovnala, pak to byl boj o každičký míč.

J. Polach [-] - J. Juříček [-] , B. Velička [-] , M. Hladík [-] (87. V. Dedek [-] ) , V. Hajnoš [-] (87. D. Kulhánek [-] ) , Z. Staněk [-] , A. Varadi [-] (68. D. Kedroň [-] ) , O. Škorik [-] , R. Šafner [-] (76. J. Svatonský [-] ) , P. Literák [-] , M. Švrček [-]