--

--

Další ztráta Kroměříže a Hlučín už jí šlape na paty!

8

Nepříznivé počasí opět odkládalo zápasy, ale i přes tyto neduhy se podařilo odehrát utkání mezi první Kroměříží a Rosicemi. Jednalo se již o 24. kolo soutěže MSFL.

Hosté šli do vedení

Jako první zahrozili v 11. minutě rosičtí, když Fila přihrál v šestnáctce pod sebe Selingerovi, jehož střelu zblokoval na poslední chvíli jeden z obránců na roh.

V 17. minutě se pěknou individuální akcí prezentoval na levé straně hřiště Sedláček, následně přihrál na malé vápno Selingerovi, toho sice Dostál vychytal, proti dorážce Přikryla už byl ale bezmocný – 0:1.

Minutu po vedoucím gólu mohlo být srovnáno, Tomáš Machálek ale po centru z levé strany vysoko přestřelil.

Ve 38. minutě nabil Sedláček na velké vápno Praksovi, jeho tvrdá střela skončila vedle pravé tyče.

Ve 43. minutě zakončil Koláčného přetažený roh na zadní tyči Novák, Dostál jeho hlavičku bez větších problémů chytil.

Domácí urvali bod

Domácí v poločase přeskupily řady a hned v úvodní minutě druhého dějství pálil z úhlu nebezpečně Cupák, branku však minul.

V 54. minutě předvedl důležitý zákrok hostující Drobek, který konečky prstů vytěsnil střelu Chwaszcze na tyč.

V 61. minutě napřáhl zpoza velkého vápna Praks, jeho pokus skončil vedle pravé tyče.

V 70. minutě se na druhé straně dostal do zakončení střídající Surynek, jeho přízemní střelu Drobek bez větších problémů kryl.

Vyrovnání se domácí dočkali v 78. minutě, kdy se mezi rosickými obránci šikovně prosmýkl Houser a pohotovou střelou k pravé tyči překonal Drobka – 1:1.

Vrátit vedení rosickým mohl v 83. minutě Zezula, po přímém kopu Přerovského ale zamířil hlavou přímo do Dostála.

Nejblíže vítězné branky byli domácí v 84. minutě, na Surynkovu střílenou přihrávku ale žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.

Domácí tak ztratili dva body a druhý Hlučín už má v patách!

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér: „Vím, že v Kroměříži jsou všichni zvyklí jenom vyhrávat a každá ztráta hodně bolí, ale pokud je remíza spravedlivá, zasloužená, musíme ji respektovat. My jsme chtěli s Rosicemi potvrdit předcházející domácí výkony, tentokrát nám to ale nevyšlo. Před sebou však máme ještě deset kol. Víme, že v nich musíme nasbírat co nevíce bodů. Když to zvládneme a soutěž vyhrajeme, bude to super."

J. Dostál [-] - T. Machálek [-] (75. D. Jambor [-] ) , Š. Chwaszcz [-] , T. Jeleček [-] , P. Červenka [-] (59. M. Goncalves [-] ) , T. Matoušek [-] , A. Houser [-] , M. Machálek [-] (46. M. Surynek [-] ) , M. Cupák [-] , O. Tiahlo [-] , P. Zavadil [-]