--

--

Velké Meziříčí konečně za tři body

8

Nepříznivé počasí opět odkládalo zápasy, ale i přes tyto neduhy se podařilo odehrát utkání mezi Velkým Meziříčím a Vítkovicemi. Jednalo se již o 24. kolo soutěže MSFL.

Domácí šli do vedení

Od úvodních minut byl aktivnější domácí mančaft, který nutně potřeboval tři body.

Úvodní tlak se domácím vyplatil a v závěru úvodní dvacetiminutovky šli do vedení. Šuta našel útočníka Plichtu, který si poradil s obráncem Vítkovic a následně prostřelil gólmana hostů – 1:0.

Inkasovaná branka probrala hosty k aktivitě. Devět minut před poločasovou přestávkou byli hosté za svoje aktivitu odměněni, když rychlý brejk přetavil ve vyrovnávací trefu dorážející Repa – 1:1.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Domácí berou tři body

Po změně stran chtěli domácí tři body, což se jim nakonec díky Fraňkovi povedlo.

Krátce po uplynutí hodiny hry centroval před branku hostů Dolejš, obrana Vítkovic balon odvrátila na hranici velkého vápna, odkud zamířil poprvé přesně k tyči Franěk – 2:1.

Ten samý hráč pak za dalších šest minut po pěkné individuální akci přidal pojistku na třech bodech pro domácí – 3:1.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Zdolat poslední celek tabulky byla naše povinnost. Sice se to neobešlo bez problémů, ale nakonec se nám tento úkol podařilo splnit. Doufám, že nám první jarní výhra psychicky pomůže.

M. Lancman [-] - M. Puža [-] , M. Lokvenc [-] (57. D. Karmazín [-] ) , V. Hron [-] , T. Mrňa [-] , A. Plichta [-] , T. Franěk [-] , R. Šuta [-] (86. M. Malata [-] ) , P. Dolejš [-] , M. Bouček [-] , A. Havlík [-] (57. P. Partl [-] )