76. D. Přerovský (p.) , 85. D. Přerovský - 18. T. Dobrovodský (vl.)
7

V dohrávce 23. kola porazily Rosice béčko Slovácka 2:1.

Hosté šli do vedení, ale i do deseti

První šanci zápasu si v 9. minutě připravili domácí, když Dobrovodský zakončil přetažený centr Přerovského hlavou těsně vedle.

Hosté poprvé zahrozili v 15. minutě, střela Břečky skončila rovněž vedle.

O minutu později se po skrumáži v šestnáctce domácích dostal k odraženému míči Mitrevski, ani on však mezi tři tyče nezamířil. To se povedlo až Kratochvílovi v 18. minutě a byla z toho úvodní branka zápasu, když střelu hostujícího forvarda nešťastně tečoval do vlastní branky Dobrovodský – 0:1.

Klíčový okamžik utkání přišel ve 21. minutě, kdy Kočí nevybíravým způsobem fauloval Kulíka, za což viděl červenou kartu. Záložník Slovanu zbytek poločasu dohrál, do druhého už však nenastoupil a musel být střídán.

O vyrovnání se domácí pokoušeli v 31. minutě, Matulův povedený přímý kop Fryšták vyrazil.

Ve 33. minutě zakončil Novotného akci Přerovský, Fryšták byl opět připraven.

Vyrovnat se nepodařilo ve 36. minutě ani Zezulovi, který se po přímém kopu Přerovského ocitl sám před Fryštákem, hostující golman však vytěsnil jeho hlavičku nad břevno.

Ve 39. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Koláčný, jeho tvrdá rána skončila vysoko nad břevnem.

Přerovský zařídil obrat

V 51. minutě zahrávali hosté přímý kop z nebezpečné pozice a Břečkovi scházely ke skórování decimetry.

V 55. minutě se po závaru v šestnáctce Slovácka dostal k zakončení Přikryl, jeho střelu na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců na roh.

V 58. minutě vybídl Selinger centrem ke skórování Přerovského, ten hlavičkoval nad břevno.

V 62. minutě zakončil pěknou kombinační akci domácích Matula přihrávkou do šance Novákovi, tomu střela nesedla a skončila vedle pravé tyče.

V 67. minutě se po šikovné přihrávce Přerovského ocitl před prázdnou brankou Fila, z metru však hlavičkoval pouze do břevna.

V 75. minutě zakončil Fila rohový kop Přerovského střelou do Fryštáka, který následně fauloval při dorážce Matulu a sudí Slabý nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Přerovský a přestože si Fryšták na míč sáhl, tvrdou střelu domácího útočníka zneškodnit nedokázal – 1:1.

V 85. minutě byl před hostující šestnáctkou faulován pronikající Novotný a následný střílený přímý kop Přerovského skončil podruhé za zády Fryštáka – 2:1.

Domácí si v závěru výsledek pohlídali a oslavili tak druhou domácí výhru během čtyř dnů.

1. FC Slovácko B
Darko Šuškavčevič - asistent trenéra: tkání zásadním způsobem ovlivnila červená karta. Kluci i v deseti dřeli, zápas odmakali. I když jsme si v oslabení skoro žádné šance nevypracovali, za přístup a poctivost jsme si bod zasloužili.