--

--

Vítkovice slaví první výhru v sezóně!

9

22. kolo MSFL se odehrálo o aprílovém víkendu, kdy bylo jedno utkání mezi Vrchovinou a Uherským Brodem odloženo. Rosice doma překvapivě padly s Vítkovicemi.

Poločas bez branek

Jako první zahrozili ve 14. minutě hosté, střela Raaba z úhlu skončila metr nad břevnem Zádrapovy branky.

Mnohem nebezpečněji pálil v 19. minutě na druhé straně Koláčný, jeho pokus mířící pod břevno vytěsnil Murin na roh.

Ve 30. minutě se po centru Černého ocitl v šanci Fila, namísto zakončení ale zvolil kličku, po které ho Murin vychytal.

Ve 35. minutě vyboxoval Murin centr Přikryla přímo k Černému, který zpoza šestnáctky zamířil přímo do jeho náruče.

Ve 38. minutě se podruhé v zápase přihlásil o slovo Raab, i tenktokrát však branku přestřelil.

Ve 41. minutě mohl po přihrávce Matuly poslat Slovan do vedení Přikryl, který šel sám na Murina, hostující brankář jej však vychytal.

Hosté berou první tři body v sezóně

Ve 46. minutě střílel z hranice velkého vápna domácí Koláčný, jeho střela skončila vedle pravé tyče.

Ve 49. minutě se po centru z levé strany ocitl sám před Zádrapou Richtár a střelou bez přípravy nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout – 0:1.

O dvě minuty později pronikl do vítkovické šestnáctky Přikryl, míč předložil pod sebe Filovi, kterému ve skórování zabránil obětavým zákrokem jeden z obránců.

V 59. minutě se před hostující šestnáctkou uvolnil Dobrovodský, jeho následnou střelu Murin vyrazil.

V 61. minutě přišla pro domácí druhá rána, když povedenou akci hostů zakončil do prázdné branky Krela – 0:2.

Největší šanci vrátit se zpět do utkání měli rosičtí v 74. minutě, kdy se po centru Kotáska ocitl sám před Murinem Přikryl, jeho hlavičku ale vyrazil brankář Vítkovic na roh.

Ve zbytku zápasu už pozorná obrana hostů domácí do šance nepustila a dlouhé čekání rosických na první domácí jarní body a góly pokračuje.

FC Slovan Rosice
Jiří Koláčný - záložník: Kdyby jsme v první půli vedli 2:0, tak by nikdo nic neřekl, ale procházíme si teď střeleckou krizí. Druhé půle už byla od nás špatná. Vítkovice nehrály vůbec špatně.

J. Zádrapa [-] - F. Matula [-] (77. E. Sedláček [-] ) , Š. Přikryl [-] , T. Selinger [-] , J. Černý [-] (64. M. Kršák [-] ) , A. Fila [-] (55. D. Kotásek [-] ) , J. Koláčný [-] (55. T. Dobrovodský [-] ) , R. Buchta [-] , P. Novák [-] , T. Praks [-] (55. D. Přerovský [-] ) , T. Zezula [-]