--

--

Znojmo nestačilo doma na Rosice

8

Poslední březnový víkend přinesl zápasy už 21. kola MSFL a v jednom ze zápasů se utkalo na jaře dobře hrající Znojmo s výsledkově tápajícím favoritem z Rosic.

Poločas bez branek

Stejně jako v prvních dvou zápasech jara vstoupili rosičtí do utkání aktivně, opět ale bez gólového efektu.

Na začátku 3. minuty vyslal na branku Škugora tvrdou střelu Novák, ta však těsně minula pravou tyč.

V 9. minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Přikryl, branku ale přestřelil.

Znojemští dostali v 15. minutě výhodu přímého kopu z nebezpečné pozice a Kilibardova krásná střela o centimetry minula břevno Zádrapovi svatyně.

O tři minuty později se na levé straně hřiště šikovně uvolnil Kilibarda a jeho následná technická střela tentokrát těsně minula pravou tyč.

Ve zbytku prvního poločasu už ani jeden z týmů slušné divácké návštěvě šanci nenabídl.

Hosté berou tři body

Na začátku druhé půle nabil hostující Koláčný na šestnáctku Matulovi, jeho střela skončila vysoko nad.

Ve 48. minutě přihrál Matula v pádu Selingerovi, ten obešel Putua a následně zamířil zpoza velkého vápna přesně k levé tyči – 0:1.

V 55. minutě si z levé strany navedl míč Fila, míč z jeho kopačky skončil několik metrů nad brankou.

Nejblíže vyrovnání byli domácí v 58. minutě, kdy se před šestnáctkou Slovanu šikovně uvolnil Kilibarda, jeho střelu mířící pod břevno ale Zádrapa vytěsnil konečky prstů na roh.

O minutu později se na druhé straně ocitl ve stoprocentní šanci Fila, sám před Škugorem ale osmou branku v sezóně nepřidal, jelikož přestřelil. Stejným způsobem skončila i tvrdá střela Koláčného z 67. minuty.

Ve zbytku utkání si sice domácí vytvořili územní převahu, pozorná defenziva Rosic v čele s jistě chytajícím Zádrapou je však do šance nepustila.

FC Slovan Rosice
Petr Čuhel - trenér: Domácí byli silným soupeřem, ovšem my jsme měli více šancí, takže jsme si, z mého pohledu, vítězství zasloužili. Nyní jsou všechny zápasy boj. Jedeme v nich na sto procent.