--

Rosice na jaře ztrácí

52. P. Dressler (p.) , 70. T. Jáger
8

Jarní počasí fotbalu konečně přálo a soutěž MSFL čekala konečně kompletní porce zápasů, tentokrát 20. kola. V jednom z utkání si v derby Hodonín odvezl tři body z Rosic.

Poločas bez branek

Rosičtí měli dobrý nástup do zápasu, první šance ale patřila hostům, když v 10. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Bohun přímo do náruče Zádrapy.

Ve 14. minutě vyslal domácí Přikryl do úniku Přerovského, kterého nejprve zastavil Petráš a následně i těsný ofsajd.

V 19. minutě hlavičkoval Bohun po centru Jágera vedle levé tyče.

Domácí mohl poslat ve 25. minutě do vedení Fila, který po centru Přerovského hlavičkoval do břevna, od něj se však míč odrazil na brankovou čáru a ven.

Ve 33. minutě pálil po závaru v hostující šestnáctce Koláčný pouze do jednoho z obránců a následná střela Selingera skončila vysoko nad.

V nastavení prvního poločasu se po centru zleva ocitl v nebezpečné pozici Holek, Zádrapa byl opět připraven a jeho hlavičku kryl.

Hosté berou tři body

V 51. minutě dostali hosté po nastřelené ruce Koláčného výhodu pokutového kopu, kterým Dressler nepohrdl a střelou k levé tyči poslal hosty do vedení – 0:1.

Odpovědět mohl v 58. minutě nešťastník Koláčný, zpoza velkého vápna ale pálil vysoko nad.

Mnohem nebezpečněji vypadala střela Prakse z 64. minuty, i ta však skončila nad břevnem.

V 70. minutě pronikl po levé straně do šestnáctky Slovanu Pernica, míč předložil před branku Jágerovi a ten střelou pod břevno nedal Zádrapovi šanci zasáhnout – 0:2.

Domácí se mohli dostal zpátky do zápasu v 77. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k zakončení Zezula, Petráš ovšem předvedl vynikající zákrok a jeho hlavičku vyrazil.

O několik vteřin později se v další šanci ocitl střídající Matula, který po centru zleva hlavičkoval vedle.

V 88. minutě se Buchta zbavil v šestnáctce jednoho z hostujících obránců, zblízka ale zamířil pouze do boční sítě.

V poslední minutě základní hrací doby se po přihrávce Kršáka ocitl sám před Petrášem Matula, ani on však skvěle chytajícího Petráše nepřekonal.

FK Hodonín
Pavol Švantner - trenér: Rosice řadím mezi nejsilnější týmy třetí ligy, navíc hráli v domácím prostředí. Hru mají postavenou na důrazu, který dělá většině soupeřům problémy. Připravili jsme se na to, že musíme souboje ustát a přidat i trochu fotbalovosti. Kluci statečně vzdorovali, v soubojích byli odolní, musím je pochválit.

FC Slovan Rosice
J. Zádrapa [-] - Š. Přikryl [-] , R. Buchta [-] , T. Selinger [-] (74. F. Matula [-] ) , J. Černý [-] (74. K. Kulík [-] ) , D. Přerovský [-] (74. M. Kršák [-] ) , A. Fila [-] (60. E. Sedláček [-] ) , J. Koláčný [-] (60. T. Dobrovodský [-] ) , P. Novák [-] , T. Praks [-] , T. Zezula [-]

FK Hodonín
M. Petráš [-] - A. Dunda [-] , T. Langer [-] , P. Bohun [-] (83. V. Raisigl [-] ) , M. Holek [-] , T. Jáger [-] (74. L. Bobčík [-] ) , M. Kadlec [-] , l. pernica [-] (90. E. Burac [-] ) , O. Sukup [-] , Y. Glushach [-] , P. Dressler [-]

ŽK: 86. K. Kulík - 65. P. Dressler , 89. L. Bobčík , 91. M. Petráš .
Počet diváků: 245. Rozhodčí: Poláček David - OGRODNÍK Vlastimil, KOSTELNÍK Tomáš.