--

Hlučín doma za tři body

36. O. Moučka (p.) , 83. A. Zajíček
8

Jarní počasí fotbalu konečně přálo a soutěž MSFL čekala konečně kompletní porce zápasů, tentokrát 20. kola. V jednom z utkání si favorit z Hlučína poradil z Uničovem. Výhra putovala do nebe, pro nedávno zesnulého zadáka domácích Lukáše Lehnerta, který by navíc v den zápasu oslavil pětadvacáté narozeniny.

Domácí šli do vedení

Oba týmy v prvním poločase toho divákům moc nepředvedly.

To nejdůležitější se stalo ve 35. minutě, když byl ve vápně faulován Mládek a sudí Drozdy nařídil pokutový kop. K míči se postavil Moučka. Brankář Kvapil sice vystihl směr jeho střely ale nedosáhl na něj. Hlučín vedl 1:0.

Brankáři byli celkem v prvním poločase bez práce. Z domácí strany zahrozil pouze Wala. Gólman Kvapil si s jeho pokusem poradil.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Domácí berou tři body

Na začátku druhého poločasu měli navrch hosté. Kromě dvou závarů a střely Svobody si ale vážnější šanci nevytvořili.

Sedm minut před koncem pak domácí zasadili druhý úder, a to z kopačky Zajíčka - 2:0.

Hosté ani přes zlepšený výkon v druhé půle na body nedosáhli.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: Bylo vidět, jak všichni kluci chtějí úspěch pro Lenyho. Pro nás strašně důležité vítězství.