--

Hlučín jde po dohrávce 18. kola do čela tabulky!

33. R. Plesník , 72. V. Wala , 91. M. Praus
5

19. 4. se dohrávalo utkání prvního jarního kola mezi Hranicemi a Hlučínem. Hlučín si odvezl tři body a rázem se stal lídrem soutěže, když v tabulce přeskočil Kroměříž!

Červená pro domácí

Hlučín do utkání nastupoval s vidinou toho, že pokud zvítězí, tak půjde v tabulce na první místo.

Do utkání vstoupili aktivně hosté.

První šanci měl po přihrávce Kovaly hostující Smékal, který se objevil sám před gólmanem, ten ho vychytal.

Ve 33. minutě kopali domácí standardní situaci. Nesehráli ji ale dobře. Do brejku šel Praus, těsně před vápnem ho fauloval Markovič, který za svůj zákrok uviděl červenou kartu. Po červené přišel pro domácí i druhý trest, když si právě ze standardky míč postavil Plesník, obstřelil zeď a bylo to – 0:1.

Do kabin odcházeli ve vedení hosté.

Hosté si výhru pojistili

Domácí hráli v deseti, ale zdálo se, že hosté polevili. Dlouho nemohli přidat gólovou pojistku.

Až v 72. minutě byl k vidění druhý gól. Po akci na levé straně si seběhl do vápna Wala a překonal domácího brankáře.

V poslední minutě utkání přišel třetí úder Hlučína. Buchvaldek vybídl ke skórování Prause, který upravil na konečných 0:3 a Hlučín se stal po zápase novým lídrem MSFL!

FC Hlučín
Filip Smékal: Odehráli jsme dobré utkání. Hlavně pak v prvním poločase. Hranice měly v prvním poločase jednu dobrou šanci. Nás naštěstí podržel brankář Kolenko. Za vítězství jsme rádi. Vedeme tabulku a těšíme se na další zápasy. Ten v Hodoníně bude hodně těžký ale chceme ho zvládnout.