24.kolo, Pardubický | Chrudim | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Šafránek svým hattrickem prodloužil neporazitelnost Načešic

7

Načešice jsou jediným týmem, které nebyly dvacet tři zápasů poraženi, a tak se jasně drží na prvním místě tabulky. Mají nejlepší obranu a druhý nejlepší útok v okresním přeboru Chrudimska. Příští zápas je vyzvou Křižanovice, které mají jeden z nejhorších útoků ligy. Krouna se nachází na posledním místě, což je z výsledků znát, poněvadž vyhrála pouze tři zápasy a vstřelila pouze dvacet pět branek a to prostě nestačí. Příští zápas je vyzve Chrast, která se momentálně zvedá.

Nečekaná bezbranková poločasová remíza

V úvodu utkání mohli jít do vedení hosté, ale své šance neproměnili, a tak se postupně i přes řadu nepřesností začínali dostávat do šancí i domácí, zejména Pilný, ale nejprve nedokázal zakončit do odkryté brány po přihrávce Adama Jiráska, když trefil pouze tyč. O chvilku později se dostal do samostatného úniku Pilný, poté co přišla přihrávka za obranu od Kramaříka, ale trestuhodně netrefil ani branku. Domácí začali centrovat míče do vápna, kde se k hlavičkám dostával opět Pilný, ale jeho pokusy mířili vždy vysoko nad branku. Do kabin se šlo za remízového stavu 0:0.

Druhá půle zaznamenala pět branek, které rozhodly o vítězi zápasu

Hned po poločasové přestávce šli domácí do vedení, když Hladina rychle rozehrál a výkopem našel Pilného, který pak míčem za obranu našel Šafránka, jenž volejem nedal brankáři šanci. Domácí začali mít navrch a dostávali se do dalších šancí. Přišla 60. minuta, která přinesla dlouhé autové vhazování, Adam Jirásek prodloužil na přední tyč a na zadní to celé zavíral Šafránek a rázem to bylo 2:0. Hra se začala odehrávat zejména na polovině hostů, ale žádné další navýšení skóre se nekonalo. Až 76. minuta dokázala dovést domácí do tříbrankového vedení. Rozehrávka od brankáře hostů nebyla úplně přesná, čehož využil Pilný, který vyhrál hlavičkový souboj a Adam Jirásek běžel sám na branku, kde prostřelil brankáře Zástěru mezi nohy, 3:0. Zápas se už dohrával, když přišel rychlý protiútok hostujícího Zástěry, který prošel celé hřiště, aby z úhlu prostřelil Hladinu, a tak hosté snížili na 3:1. Když už to vypadalo na konec zápasu, tak přišla ztráta hostů ve vlastním vápně, čehož využil Netáhlo, jenž přihrál Šafránkovi, který se nemýlil a dokončil svůj hattrick. Zasloužená výhra domácích.

TJ Mezilesí Načešice
Ondřej Pilný - Útočník: Kdybychom nevyhráli, tak by to bylo zejména kvůli mému zoufalému zakončení a totální impotenci. Druhý poločas jsme naštěstí zvládli a vybojovali jsme tři body.Š

J. Hladina [-] - J. Čížek [-] , V. Svoboda [-] (70. L. Heřmanský [-] ) , M. Žák [-] , T. Tlapák [-] , M. Svoboda [-] , O. Pilný [-] , A. Jirásek [-] (77. M. Netáhlo [-] ) , M. Tomčík [-] , Š. Kramařík [-] (67. A. Jirásek [-] ) , M. Šafránek [-]