27.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Brodek také ztratil

5. P. Kasal (p.) , 93. T. Mikuta
2

Další adept na postup je třetí Brodek, který mohl využít klopýtnutí jejich rivala před nimi. Ovšem Medlov také není úplně nějaké ořezávátko a pátým místem všem dokazují, že tahle sezóna je jejich vydařená, a že se s nimi musí také počítat. O tomto se přesvědčili hosté, když obdrželi už v prvních pěti minutách a zápas se pro ně nevyvíjel dobře.

Nešťastný Glauder

Běžela teprve 4. minuta utkání, když se proti pravidlův provinil Adam Glauder, který fauloval ve vápně. Takový začátek si nejspíš nikdo z brodeckých nepředstavoval, ale penalta je na světě a všechen zrak se upírá na Davida ŠarmanaPatrika Kasala, který se k penaltě postavil. Svůj pokutový kop zahrál zkušeně k tyčce - 1:0. Úvodní branka sice Brodek zaskočila, ale nepotopila. Medlov také díky vstřelené brance nepolevil, a tak se hra začala vyvíjet skvěle pro oko nezaujatého fanouška. Ke konci poločasu si Brodek vytvořil závěrečný pseudo-tlak, se kterým si domácí poradili a branku do kabin nedostali.

Krutý konec pro Brodek

Do druhého poločasu vešel Medlov s klidem, zatímco na Brodku šlo poznat, jak moc chtějí vyrovnat. V klíčových momentech držel brankář David Zmund svůj Medlov nad vodou. Čas utíkal hostům velice rychle a odpověď na branku z úvodu utkání najít nemohli. Klíčový borec minulého utkání Brodku Filip Zedek se na obraně Medlova trápil a byl nahrazen devatenáctiletých Danem Štěpánkem, kterého tam trenér poslal s nadějí změny. V závěrečných minutách už unavený Brodek propadával a vybízel Medlov k navýšení náskoku, které přišlo v nastavení, když David Šarman inkasoval od Tomáše Mikutu - 2:0.