4.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2015-2016

Tišice si připisují třetí vítězství v řadě

0

Do očekávané formy se dostávají fotbalisté Tišic po úvodním zaváhání doma se Mšenem. Tentokrát to odnesly Kralupy, které se stále nevymanily z výsledkové ani herní krize. V tabulce tak zůstávají bez jediného bodu poslední.

Bleskový úvod Tišic

Hráči se na hřišti ještě ani pořádně nerozkoukali a už se skóre měnilo – Novák na levé straně vysunul Laudu a ten ke vzdálenější tyči nezaváhal. 0:1. O tři minuty později ale nesklapla ideálně ofsajdová past hostí a na Hádka v brance se řítil Matějček. S jeho dělovkou si ale hostující gólman poradil a udržel tak hubené vedení. Poté se převaha přenesla na kopačky Tišic a byl z toho doslova festival neproměněných šancí – Karlík zakončoval pouze do brankáře, Laudovu střelu také chytil gólman Lang, Dokoupilovu šanci zmařil obráce na poslední chvíli a Prejzek špičkou přes břevno. V samotném závěru poločasu pak po centru Nováka nejprve promáchl Prejzek a poté za Langa opět zasahoval obránce. Po těchto závarech se šlo do kabin za stavu 0:1, které ale mohlo být vzhledem k průběhu mnohem vyšší

Rozhodnutí v závěru

Do druhé půle vstoupili domácí nadějněji a snažili se s výsledkem něco udělat. Nejblíže byl Zavadil na začátku druhé půle, ale dělovkou z trestného kopu nastřelil pouze břevno hostující branky. Poté se k šancím opět začali dostávat tišičtí a v 52. minutě střelu Fabiána zastavila až hradba obránců Kralup. O chvilku později hlavičkoval dokoupil do břevna. Možná rozhodujícím momentem bylo střídání Tišic, při kterém se na plac dostal čerstvý Toman. V 75. minutě totiž hlavou prodloužil Karlík právě na nově příchozího a ten mazácky přehodil gólmana. 0:2. O tři minuty později si oba aktéři role vyměnili, Toman nahrál Karlíkovi a jeho střelu do prázdné branky rukou zastavil Černý. Následovalo vyloučení a penalta, kterou ovšem Lauda neproměnil! Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v 83. minutě, kdy si pohrál s bezradnou obranou domácích Toman, nahrál Prejzkovi a bylo po zápase. V nastaveném čase domácí mohli korigovat výsledek po brejku Matějčka, i podruhé ho ale zastavil Hádek. Utkání tak skončilo výsledkem 0:3, po kterém domácí zůstávají s nulou na kontě poslední a hosté se s 10 body posunuli na 4. místo.

TJ Sokol Tišice
Radek Zámečník - trenér Tišic: V dnešním zápase panovalo velké vedro, přesto nejsem spokojen s tempem, ve kterém se hrálo. Nedali jsme spoustu šancí, trápili jsme se v koncovce. Výsledek 3:0 je uspokojivý, ale rozdíl měl být větší. Jeli jsme potvrdit body z Počápel, a to se povedlo.

FK Kralupy 1901
V. Lang [-] - L. Černý [-] , M. Beneš [-] (59. P. Vokoun [-] ) , M. Řenč [-] , M. Pešek [-] - R. Polák [-] (26. M. Topor [-] ) , A. Vokoun [-] , J. Polák [-] , J. Zavadil [-] - V. Růžička [-] , J. Matějček [-]

M. Hádek [-] - M. Novák [-] (90. M. Vítovec [-] ) , T. Brzoň [-] - P. Lauda [-] , T. Prejzek [-] - Š. Karlík [-] (84. J. Štráchal [-] ) - M. Vostřel [-] , D. Fabián [-] (56. J. Toman [-] ) , M. Brodský [-] , J. Dokoupil [-] , P. Driml [-]

ŽK: 22. L. Černý - 43. M. Novák . ČK: 78. L. Černý .
Místo: V Olších. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Kabyl Jiří - KORTANOVÁ Marie, HOLAKOVSKÁ Tereza (N).