2.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Debakl! Tuchoraz - Krakovany 5:0

12
Za mlhou, co by se dala krájet, neleží jen rybník Brčálník, ale sobotní odpoledne přiřknulo tuhle lyrickou polohu i stadionu v Tuchorazi. Pravidelná silná divácká kulisa sledovala výborné rozloučení s podzimní částí v podání svých oblíbenců. Jak se zápas vyvíjel?

3 jsou akorát

Krakovany, tou dobou vedoucí celek soutěže, znamenal hrozbu pro domácí naděje, připočteme-li fakt, že z minulý víkend zanechal na tuchorazkých šrámy a bolístky. Jakékoliv podcenění či vypuštění zápasu však nepřipadalo v úvahu. Před jejich FANS by byl jakýkoliv jiný než stoprocentní přístup, zločinem proti fotbalu. Důrazný běhavý styl se domácím vyplatil již v 18. minutě, kdy se trefil Šafář. 1:0 O 6 minut později se Tuchoraz radovala znovu. Ve 24. minutě se trefil Votoček, aby o minutu později skóroval znovu. 3:0 Že by se schylovalo k hattricku? Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Dva

Vstup do druhého dějství vyšel lépe domácím. Úspěšně navázali na výkon z první půle a brzy navýšili skóre ve svůj prospěch. V 56. minutě kapituloval hostující brankář Špinka počtvrté. Votoček zacílil přesně a zkompletoval hattrick. 4:0 Nutno zmínit, že velkou zásluhu na střeleckém půstu hostujících útočníků měl domácí Nývlt, který znovu skvěle vymazal ofenzivní hráče soupeře. Gólovou tečku za utkáním udělal domácí Doležal. V 68. minutě kopl do míče tak mocně, že z dálky zamířil přesně k tyči Špinkovi branky. Krásný gól! 5:0 Více se neudálo. Domácí si tak odnáší do zimní pauzy cenné vítězství 5:0

FC Tuchoraz
Trenér Tomáš Marc: Poslední zápas této části sezóny vyšel na domácí utkání s trochou mlhy, kdy jsme na našem hřišti přivítali první tým tabulky. Čekali jsme náročný zápas, neboť jsme z předchozího zápasu byli dosti pokopáni, chybělo pár kluků ze základní sestavy a zároveň jsme neměli v týdnu žádný trénink. V šatně jsme si řekli, že do tohoto zápasu dáme vše, co můžeme, ať svým výkonem poděkujeme našim fanouškům za podporu, získáme 3 doby a před zaslouženým odpočinkem zahrajeme dobrý fotbal. To se nám povedlo. Po celý zápas jsme dominovali, hráli fyzicky náročný fotbal a v některých pasážích zápasu velmi dobře kombinovali. Před kluky smekám především proto, že celý zápas vydrželi fyzicky, udrželi koncentraci a nenechali se rozhodit a dodrželi vše, co jsme si v šatně řekli. V rámci posledního zápasu se blýskl Kuba Votoček, který dal 3 góly, ale také Petr Doležel, který výborným výkonem zastoupil zraněného Dominika Borovičku a svůj výkon potvrdil krásným gólem, kdy z dálky uklidil míč k tyči na konečných 5:0. Rád bych zmínil ještě 2 jména, a to kapitána týmu Pavla Šafáře, který měl famózní sezónu, kdy v každém zápase předvedl velmi kvalitní výkon a potvrdil tak dobrý výběr týmu ohledně volby kapitána a Roberta Nývlta, který dokázal v důležitých zápasech vymazat útočníky. Celému týmu bych rád poděkoval za dobře odpracované tréninky a nasazení v zápasech, které nám v tabulce zajistilo 10. místo a 19 bodů. Nyní nás od prosince čekají dobrovolné tréninky a v lednu začátek zimní přípravy. Velké díky patří i našim FANS. Ať se daří, či nedaří, tak nás podporují, dělají skvělou kulisu a za to jim děkujeme.