2.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Zmar! Štítary - Libodřice 1:8

12
Trochu netradičně v 10 hodin mělo výkop utkání domácích Štítar s nedalekými Libodřicemi. Vyrovnaný mač se neočekával, tudíž výsledek ani tak překvapivý nebyl. Jak se zápas vyvíjel?

Hotovo (za) dvacet

Vstup do utkání se povedl hostující skvadře na jedničku. Hned ve 3. minutě otevřel skóre Košík a zahalil tak Štítarské údolí do zmaru a šedi. 0:1 V 18. minutě přišel další tvrdý direkt pro tým mladíků. Košík svým druhým gólem navýšil skóre. 0:2 Hosté se zápasem očividně bavili. Ihned dostupovali hráče Štítar a nedávali jim ani centimetr prostoru. Taktika jim vycházela perfektně. Křižný balón od stopera na krajního hráče, který drží lajnu a vrací balon do vápna. Na tuhle taktiku se domácím recept najít nepodařil. 24. minuta - Šafránek trefuje přesně. 0:3 4 minuty před koncem první půle se skóre měnilo počtvrté. Kovařík umístil střelu přesně za záda Lepšího v domácí bráně. 0:4 Poločas tak skončil 0:4 z pohledu domácích Štítar.

Gesto zmaru, hlava v dlaních

Začátek druhého dějství na značně těžkém terénu přinesl dvě změny v sestavách. Kršňák nahradil Huleše, zatímco místo Baška šel Lanc. Co se však týče herního projevu, ten byl v podstatě stejný. Na gól Kovaříka z 52. minuty, navázal Košík v šedesáté. Zatímco první jmenovaný se trefil teprve podruhé v zápase, druhý jmenovaný zakřičel gól již potřetí v zápase. 0:6 O 7 minut později se trefil i Hovorka a schylovalo se k debaklu. Čestný gól domácí přeci jen vstřelili. Domácí rychlík Opolzer 5 minut před koncem snížil na 1:7. V poslední minutě se nakonec ještě trefil hostující Kovařík a další hattrick byl na světě. 1:8 Více se již nestalo a zápas tak skončil jasným vítězstvím hostujících Libodřic v poměru 8:1.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Na velice těžkém terénu jsme odehráli povedený zápas. Vytvořili jsme si hodně šanci a dařilo se nám je proměňovat. Jsem rád, že jsme podzimní část zakončili výhrou a udělali tak radost naším fanouškům, kterým chci poděkovat za podporu během celého podzimu.

Štítarský SK
M. Lepší [-] - K. Machurka [-] , L. Jedlička [-] , F. Hoření [-] - J. Vlášek [-] , J. Miškovský [-] , T. Opolzer [-] - S. Huleš [-] (46. M. Kršňák [-] ) , K. Šín [-] (57. J. Mašín [-] ) , S. Uman [-] (72. P. Kratochvíl [-] ) , O. Nejman [-] (72. M. Kovařík [-] )

P. Skočdopole [-] - J. Košík [-] , J. Kovařík [-] , L. Pohanka [-] , P. Batelka [-] , M. Hovorka [-] , M. Beníšek [-] , F. Krejčí [-] , F. Šafránek [-] , A. Baško [-] (46. L. Lanc [-] ) , M. Matějka [-]

Počet diváků: 40. Rozhodčí: PLUHAŘ Luboš - POLÁK Jakub (N), MLÁZOVSKÝ David (N).