13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Devět branek! Český Brod - Krakovany

42. P. Pazderec , 74. M. Kratochvíl , 87. M. Kohout - 18. A. Dostál , 24. D. Horák , 30. D. Horák , 33. P. Novák (vl.) , 54. A. Dostál , 67. D. Horák
13

Sympatické mladé mužstvo Českého Brodu přivítalo na domácím hřišti výběr Krakovan. Ofenzivně laděné týmy nabídly výbornou podívanou pro diváky. Jak se zápas vyvíjel?

Pět za poločas

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Byli všude dříve a nepouštěli hostující hráče do hry.  Krakovanům se však podařilo vymanit se z tlaku stylově. Hned z první šance vstřelili branku.   Roh na přední tyči prodloužil Chvojka na Dostála, který trefil přesně. 0:1   Brod to nevykolejilo a dále trpělivě kombinoval, jenže trestali znovu hosté. Strejcius „načepoval" míč přes celé hřiště na Dostála, a ten si poradil střelou mezi Hrdinkovi nohy. 0:2   30. minuta patřila hostujícímu Horákovi. Vybojovaný míč od Strejciuse zatloukl na zadní tyč nechytatelně. 0:3   Do ještě hlubší deprese poslal domácí hráče vlastní gól Nováka, který po rohu ve 33. minutě znamenal vedení Krakovan již o 4 branky.   Přeci jen však pro domácí vysvitl paprsek naděje. Pazderec 3 minuty před koncem první půle nadvakrát proměnil penaltu. 1:4   Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 1:4 pro domácí plejery.

Oku lahodící

Pokud byl první poločas hlavním jídlem pro gólůchtivého diváka, pak byl ten druhý sladkým dezertem pro náročné strávníky.   Hrál se zkrátka pěkný fotbal z obou stran, plný šancí a zajímavých momentů. V 54. minutě dostal hostující Dostál přihrávku od Strejciuse a zařadil takový rychlostní stupeň, že ho ani tři hráči domácích nechytili. Sprint hodný mladého větroplacha znamenal vedení 5:1 pro hosty.   V 67. minutě zkompletoval hattrick hostující Horák, když na třikráte překonal Hrdinku. 6:1   Koncentrace hostujících hráčů lehce polevila, což znamenalo šanci pro domácí.   Nejprve se hlavou trefil Kratochvíl, gól po standardní situaci znamenal snížení na 2:6. Aby se v minutě osmdesáté sedmé totožně trefil Kohout. 3:6   Devět branek bylo konečné číslo interesantního klání, které skončilo tenisovou výhrou Krakovan v poměru 6:3