10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Obrat! Jestřábí Lhota - Kouřim 2:1

11

Do Jestřábí Lhoty dorazila Kouřim. Tým s dobrou formou čelil rozjetým domácím. Jak se zápas vyvíjel?

Svižný start

Hosté z Kouřimi od první minuty vlétli na svého soupeře. Pasáž několika rohových kopů úspěšně přetavili v úvodní branku zápasu. Kouřimský Svoboda vystřelil vedení. 0:1

Postupně se však hosté vytráceli ze hřiště a domácí přebírali otěže zápasu. Ve 20. minutě se jestřábolhoteckým podařilo srovnat krok. Domácí kanonýr Pavlov si našel míč a prostřelil Havránka v hostující bráně. 1:1

Zápas bohatý na souboje již další branku v prvním dějství nepřinesl. Zápisem do statistik byla jen žlutá karta pro domácího rychlíka Šámala.

Když rozhodčí Karel Hron ukončil první poločas, tak na výsledkové tabuli svítilo 1:1. Zrádný výsledek pro oba týmy.

Obrat

Do druhého dějství udělal domácí trenér Černý dvě změny. Bratři Týmovi nahradili Pavlova s Pospíšilem. Bratrské duo se nakonec ukázalo jako takový talisman obratu. Ale postupně...

Pomalejší rozjezd do prvního poločasu domácí ve druhém neopakovali. Najednou byli lepší a živější než soupeř. Kouřimským se celkově nepříliš dařilo, někdy se to tak sejde. Chcete, ale zkrátka vám to, jak se říká mezi fotbalisty, nelepí.

Zlepšený výkon domácího týmu byl znát. Územní převaha byla více než zřejmá, jen stoprocentní šance stále nepřicházely. 74. minuta byla minutou zlomu.

Domácí rychlík Šámal rozjásal zhruba tři desítky fanoušků, veledůlelžitý gól pro ex-kolínského šutéra. 2:1

Euforii Jestřábí Lhoty mohl utnout hostující Kocián, ale domácí brankář Málek, s pomocí brankové konstrukce, úspešně vytáhl jeho pokus mimo ohrožení.

Více branek již nepadlo. Bojovný zápas tak skončil 2:1 ve prospěch Jestřábí Lhoty.

TJ Kouřim
Kapitán Martin Snížek: Patřil nám úvod zápasu, domácí jsme zatlačili a z několika rohů vytěžili úvodní gól zápasu. Pak jsme ale postupně vyklidili hřiště a nebyli aktivní. Domácí po standardce vyrovnali a ve druhém poločase otočili skóre. My jsme mohli ještě vyrovnat, ale Kociánovu střelu domácí brankář vytáhnul nad břevno. Celkově jsme ale hráli velmi špatně dopředu, nedokázali jsme si pořádně nahrát, udržet vepředu balón, natož vyvinout nějaký souvislý tlak. Domácí vítězství je určitě zasloužené. Byť bylo na obou stranách minimum vyložených šancí a zápas moc atraktivity nepobral.