9.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Penaltové rozuzlení! Kouřim - Ratboř 2:1pp

14. T. Dufek - 44. M. Kesner
11

V Kouřimi na sebe narazily dva dobře naladěné týmy. Dobrou formu chtěly potvrdit ve vzájemném souboji. Jak se zápas, který přerušil prudký liják, vyvíjel?

Poločase, voníš deštěm

První poločas se nesl v duchu toho, že Ratboř kombinovala, zatímco Kouřim byla v pozorném obranném bloku a čekala na svůj brejkový moment. Ono, když se řekne kombinace, spoustu lidí si představí Barcelonu v dobách své největší slávy, ovšem terén se slavnému barcelonskému koberci moc nepodobal, což mělo velký vliv na kvalitu kombinace.

Byli to však hráči Kouřimi, kteří první udeřili. Dvorní kanonýr Dufek ve 14. minutě poslal svůj tým do vedení. 1:0

Z ničeho nic začalo prudce pršet. Když se hřiště v Kouřimi začalo podobat spíše rázovému poli, než hřišti určenému ke hře nejkrásnější hry planety, hlavní rozhodčí utkání přerušil.

Po krátké pauze se zase hrálo. Nutno dodat, že na velmi těžkém terénu. Hostující skvadře se přeci jen podařilo vyrovnat. Ve 44. minutě srovnal Kesner.

Do kabin a sucha se tak šlo za stavu 1:1.

Politi živou vodou

Domácí výběr převzal iniciativu. Najednou byli takřka všude dřív. Ratboř měla velké potíže a spíše se bránila atakům kouřimských.

Ovšem gólu se diváci nedočkali. Co se týče zápisu do statistik, bylo k vidění jen 6 žlutých karet.

Jelikož i po konci základní hrací doby svítilo na tabuli 1:1, šlo se do penalt.

Penaltová loterie

Šťastnějším týmem byla Kouřim. Hrdinou okamžiku se stal Milan Navrátil, který vystřelil svému týmu cennou výhru.

TJ Kouřim
Hráč Patrik Jirků: První poločas dnešního zápasu se nevyvíjel vůbec podle našich představ, soupeři se dařilo více držet balon a my jsme opět vycházeli z pevného bloku. Přesto, že byl soupeř více na balónu do vedení jsme šli my, a to zásluhou Tomáše Dufka, který prostřelil hostujícího brankáře. Průběh prvního poločasu přerušil hustý déšť. Konec prvního dějství se dohrával na velmi těžkém terénu a hosté zvládli ve 44. minutě gólem z rohového kopu srovnat na 1:1. Druhý poločas byl z naší strany vydařenější, dařilo se nám držet míč a soupeře přehrávat ve všech směrech. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik vyložených šancí. Penaltový rozstřel jsme zvládli a bereme dva body.

TJ Slavoj Ratboř
D. Jeřábek [-] - J. Kovařík [-] , M. Adámek [-] (65. A. Brant [-] ) , R. Biško [-] , D. Kemza [-] , T. Beran [-] , M. Kopecký [-] , J. Adámek [-] , L. Vohnický [-] (76. M. Hrstka [-] ) , J. Mbemba [-] (61. Z. Gembiczki [-] ) , M. Kesner [-]

Počet diváků: 50. Rozhodčí: VESELÝ Zdeněk - KOSMATA Daniel (N), SEMERÁK David (N).