7.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

Derby je boj! Krakovany - Jestřábí Lhota 1:2

12

Deštivé odpoleden přineslo okresní derby. Rivalita obou týmů vznikla tak dávno, že už nikdo neví, kdy se hrálo první. Každé derby je specifické, na postavení v tabulce nezáleží, ani tentokráte tomu nebylo jinak.

Bleskový gól

Domácí hostinský ještě ani nestačil rozpálit gril a už to bylo o gól. Brejk Jestřábí Lhoty zakončil Robovský a od 2. minuty jeho tým vedl. 0:1

Rychlý gól určil ráz zápasu. Domácí hráli s míčem, zatímco hosté vyčkávali na brejkové situace. Nešťastný moment přišel v 11. minutě, kdy si hostující Martínek poranil tříslo a musel střídat. Nahradil ho Pavlov.

První velká šance domácí skvadry přišla ve 20. minutě. Sixtovu hlavičku z malého vápna však pozorný Málek vyráží.

O 10 minut později přispěchala i Jestřábí Lhota s odpovědí, avšak střelu z velkého vápna zneškodnil Douděra.

V 40. minutě se ještě vyskytl v šanci domácí Olexa, ale těsně minul a skóre tak nesrovnal.

Fotbalová renesance

Divácí, kteří se rozhodli přijít až na druhou půli, rozhodně neprohloupili. Padly dvě branky, které potěší oko každého diváka.

Pět minut po začátku druhého dějství se domácí Strejcius vytasil s kandidátem na gól kola. Taková anketa sice zatím není, ale minimálně stříbrný by jistě byl.

Takřka z nulového úhlu vymetl pavučinky v hostující bráně. 1:1

Ovšem vedení domácích netrvalo dlouho. Hrající trenér Jestřábí Lhoty se v 60. minutě poslal na hřiště a ještě v téže minutě dokázal vrátit vedení na stranu svého týmu.

Nonšalantně obešel tři hráče a pověsil kulatý nesmysl přesně do šibenice Douděrovi brány. Stejně jako branka Strejciuse, tohle byla fotbalová paráda.

Poté následoval do konce zápasu stejný obraz hry. Domácí se tlačili do zakončení a hosté hráli na brejky.

Jediná vážnější šance byla střela domácího Myšky, kterou ale brankář Kesner vykopl.

Žádný z brejků se Jestřábí Lhotě dotáhnout nepodařil a skóre tak zůstalo 2:1 v jejich prospěch.

TJ SK Krakovany
Hráč Jan Špinka: Tentokrát jsme byli horším týmem. Hráli jsme jen opticky a nedokázali jsme si vypracovat šance. Snaha tam byla, ale kvalita nebyla na naší straně. Za stavu 1:1 jsem věřil v lepší výsledek, ale Černý nám vzal vítr z plachet krásnou individuální fotbalovou parádou. První prohra v sezóně, ale s Jestřábkou to bereme, a teď už vyhlížíme výjezd napříč okresem do Nučic. Domácí jsou doma jasný favorit a my zkusíme překvapit.

Z. Douděra [-] - P. Myška [-] , A. Hojda [-] , M. Kutil [-] , O. Černý [-] - P. Kozel [-] , P. Strejcius [-] , Z. Vodvářka [-] (80. J. Robovský [-] ) - T. Sixta [-] (70. J. Špinka [-] ) - D. Horák [-] (85. S. Šindelář [-] ) , J. Olexa [-] (51. V. Novotný [-] )