13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

Benešov dal desítku Budišovicím

13

Dolní Benešov vyhrál o deset branek nad Budišovicemi.

Benešov dal pět branek

Dolní Benešov přivítal na svém hřišti mužstvo z Budišovic. Benešov měl dvě velké posily z á týmu. Konkrétně Labudu se Sobkem. Hra byla zcela jednoznačná, a hrálo se v podstatě pouze na jednu branku. Po osmi minutách poslal rohový kop Sobka do sítě placírou pod břevno hostující branky Labuda – 1:0. Za sedm minut si dvojice akci zopakovala a Labuda tentokrát poslal míč hlavou do sítě – 2:0. Ve 26. minutě prošel přes střed obrany Labuda, a jeho přihrávku zužitkoval Jašek – 3:0. Deset minut před pauzou nahrál Paluv autem Labudovi, který si obešel obránce a jeho střelu dorazil do brány Štefek – 4:0. Ve 39. minutě po dlouhém nákopu Baránka, uklidil zpoza šestnáctky míč k tyči nechytatelně Sobek – 5:0.

Benešov přidal dalších pět

I ve druhém poločase pokračovalo vraždění neviňátek. Ve 47. minutě centr Gajdečky na přední tyči hlavičkoval vedle branky Jašek. Za dvě minuty po nahrávce Labudy střelu Jaška vyrazil na roh brankář Foldyna. Deset minut po přestávce po nahrávce Baránka proměnil sólo zkušeně Labuda – 6:0. Za sedm minut si dvojice role prohodila a tentokrát Baránek sám před gólmanem nezaváhal – 7:0. V 65. minutě po individuální akci nastřelil Gajdečka hostující tyčku. V 67. minutě prošel přes hostujícího obránce Sobek a zavěsil – 8:0. Dvacet minut před koncem po Štefkově přihrávce zužitkoval samostatný nájezd Stříbný – 9:0. Desátou branku přidal čtvrthodinu před koncem střelou ze šestnáctky Stříbný, když využil nahrávku Paluva – 10:0. Ve zbytku zápasu si Benešov v pohodě dokráčel k výhře.

Benešov v posledním zápase podzimu jede do Březové. Budišovice budou hostit Vávrovice.

FC Dolní Benešov B
Jiří Polák (trenér): Hostů je mi líto. My jsme se sešli v nejsilnější sestavě na podzim. Melí jsme dvě posily z áčka, ale opravdové posily. Byl to fotbal na jednu branku a výhra 10:0 je zasloužená. S touto sestavou hrajeme klidně i střed tabulky.

TJ Sokol Budišovice
Jaromír Zima st. (trenér): Byli posílení o áčkaře. Vodili si nás jak malé kluky, takže nám ten fotbal docela znechutili. Snad se dáme do kupy na příští týden. Kluci sice makali, ale soupeř byl zcela nad jeho síly.

T. Kramář [-] - F. Labuda [-] , M. Jašek [-] , L. Stříbný [-] , M. Večerek [-] , D. Štefek [-] , D. Sobek [-] (70. M. Casey [-] ) , T. Koska [-] (80. N. Gajdečka [-] ) , J. Baránek [-] (63. T. Miketa [-] ) , R. Husovský [-] , R. Paluv [-] (72. J. Reichel [-] )

K. Foldyna [-] - P. Hudeček [-] , A. Vilam [-] (82. A. Mikovský [-] ) , T. Znášik [-] , R. Kubánek [-] - J. Kotala [-] , O. Gelnar [-] , M. Večerek [-] - T. Znášik [-] (46. D. Kubala [-] ) , J. Zima [-] - M. Zajíc [-]

ŽK: 76. M. Casey .
Hráči zápasu: J. Baránek , F. Labuda .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: ŽIDEK Aleš - VRBA Martin, HALFAR Jiří (N).