12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

Soupeři se rozešli smírně

10

Jakartovice remizovaly se Štítinou.

Jakartovice vedly o jednu branku

Jakakrtovice v sobotním odpoledni hostily mužstvo ze Štítiny. První poločas byl v domácí režii. Hosté nebyli schopni si kloudně přihrát. První velkou šanci měl domácí Tomáš Šupák, který střelou zpoza šestnáctky rozezvučel tyčku štítinské branky. Ve 22. minutě se dostaly Jakartovice už do vedení, když prodloužil standardku Rustler na Gračanina, který už měl lehkou práci poslat balon do hostující sítě – 1:0. Další domácí šance nepoměnili opět Tomáš Šupák dvakrát a jednou Gračanin. Hosté se za celý první poločas dostali pouze ke střele Grigarčíka ze 35. minuty, ale ta nemohla Štencka zaskočiit.

Jakartovice vedení navýšily, Štítina vyrovnala

Ve druhém poločase Jakartovice ještě asi deset minut byly o něco lepším týmem. V 57. minutě namazal brankář Martin Vitásek nešťastně Poštulkovi, který pohotově střílel k tyči a zvyšoval už na 2:0. Hosté pak po brance zcela převzali iniciativu zápasu. Za šest minut špatně odhlavičkoval domácí stoper Bartoš míč, Trušina poslal do úniku Marka Vitáska, jenž nedal Štenckovi žádnou šanci – 1:2. V 67. minutě pak přímý kop Grigarčíka brankář Štencek ještě s námahou vyrazil a Marek Vitásek pak míč poslal přes něj do brány – 2:2. Štítina pak mohla několikrát otočit skóre, ale Marek Vitásek ani Majewski nenašli přesnou mušku. Největší šanci hostů pak měl po kombinaci pět hráčů Marek Vitásek, ale zbrkle vystřelil vedle. Nakonec mohly vahrát i Jakartovice, ale střelu Tomáše Šupáka mířící pod břevne vytáhl mimo nebezpečí Martin Vitásek.

Jakartovice jedou příští kolo do Vřesiny. Štítina bude hostit Žimrovice.

FK Jakartovice
Milan Hanslik (trenér): Shrnu to krátce, první poločas pro nás, druhý poločas od naši druhé branky pro hosty. Takže remíza 2:2 je spravedlivá.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Dnešní zápas mohl klidně skončit 4:2, jak pro domácí, tak i pro hosty. Před utkáním bychom bod z venku brali, teď je výsledek rozpačitý.....

M. Štencek [-] - P. Horvát [-] , M. Gračanin [-] , K. Török [-] , R. Rustler [-] , T. Šupák [-] , J. Hlaváč [-] , M. Poštulka [-] , L. Bartoš [-] , M. Došla [-] , J. Šťastný [-]

M. Vitásek [-] - T. Halška [-] , M. Sakmar [-] (75. D. Prokeš [-] ) , M. Vitásek [-] , P. Stoklasa [-] , O. Kurka [-] (46. V. Trušina [-] ) , M. Lauček [-] , R. Grigarčík [-] , P. Kunczik [-] , J. Majewski [-] , J. Gattnar [-]

ŽK: 83. J. Majewski .
Hráči zápasu: T. Šupák - M. Vitásek .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: TOMEŠ Vítězslav - RUČKA Jakub, LACEK Jiří (N).