7.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

40. O. Černý , 44. P. Novák , 50. J. Schauer , 53. J. Černý , 80. D. Hertel - 49. O. Gelnar , 65. D. Lupinski , 69. J. Hertel (vl.) , 75. J. Zima
9

Žimrovice doma porazily o jednu branku Budišovice.

Žimrovice vedly o dvě branky

Žimrovice přivítaly na svém hřišti mužstvo z Budišovic. Už v 10. minutě nevyužil přímý kop domácí David Hertel. Za deset minut centr Strouhala našel v pokutovém území Schauera, který nastřelil pouze Ploháka. Budišovice taky měly dvě šance. Skluz Zimy mladšího skončil těsně vedle. Pak jeho střela zpoza šestnáctky minula jen o centimetry brankovou konstrukci. Gólový účet načaly Žimrovice až pět minut před přestávkou, když Ondřej Černý napálil přímý kop z dvaceti pěti metrů k tyči – 1:0. Za čtyři minuty posunul Schauer patičkou míč na Jakuba Černého, jehož centr umístil Novák z pěti metrů k tyčce – 2:0.

Budišovice vyrovnaly, Žimrovice rozhodly

Druhý poločas přinesl bláznivou a napínavou podívanou. Budišovice snížily hned po přestávce, když vyraženou střelu doklepl do sítě Gelnar – 2:1. Za chvíli vyslal Ondřej Černý do brejku Schauera, který procedil brankáře Ploháka – 3:1. V 53. minutě si obešel dva hráče Jakub Černý a nekompromisně zavěsil – 4:1. Utkání se už zdálo rozhodnuté, ale Budišovice nehodily flintu do žita a dokázaly srovnat. Za dvanáct minut vyrobila domácí defenziva hrubku a Lupinski zakončoval prakticky do prázdné brány – 4:2. Další branka padla v 69. minutě, když centr zprava si nešťastně srazil do vlastní brány Jakub Hertel – 4:3. Čtvrthodinu před koncem, se pak dostal míč k Zimovi, který střelou z dvaceti metrů přeloboval Šehoviče – 4:4. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 80. minutě, když Heider poslal balon na rozběhnutého Davida Hertela, který utekl obraně a potvrdil pověst kanonýra a rozhodl o třech bodech pro domácí – 5:4.

Žimrovice jedou příští kolo do Březové. Budišovice budou hostit Dolní Životice.

TJ Žimrovice
Radek Kříž (trenér): Byli jsme po celý zápas lepší, měli jsme i více šancí, ale ubytečně jsme si to zkomplikovali a byly o nervy až do konce. Musíme se těchto chyb vyvarovat.

TJ Sokol Budišovice
Jaromír Zima st. (trenér): Zápas to byl dobrý, měl jsem z toho obavy. Poločas byl 2:0. Ve druhém nám dokonce domácí utekli až na tři branky, ale my se vzchopili a vyrovnali. Bohužel jsme dostali pak branku na 5:4.

D. Šehovič [-] - D. Hertel [-] , M. Strouhal [-] (90. R. Kříž [-] ) , J. Ondřej [-] , R. Heider [-] (85. A. Dušek [-] ) , J. Schauer [-] (65. D. Lakomý [-] ) , P. Novák [-] , J. Černý [-] , O. Černý [-] , O. Kolář [-] , J. Hertel [-]

D. Plohák [-] - A. Vilam [-] , T. Znášik [-] , R. Kubánek [-] , J. Trojek [-] - O. Gelnar [-] , M. Lampart [-] , D. Lupinski [-] (79. D. Kubala [-] ) , M. Večerek [-] - T. Znášik [-] , J. Zima [-]

ŽK: 76. D. Šehovič - 10. J. Zima , 61. R. Kubánek .
Hráči zápasu: J. Schauer - J. Trojek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: CAHEL Robin - JAKUBEC Josef, HAJDUK Jan (N).