6.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

26. O. Gelnar , 64. D. Štencek - 35. T. Šupák (p.) , 49. P. Kuzník , 57. M. Šupák , 58. M. Šupák
13

Budišovice prohrály doma o svě branky s Jakartovicemi.

Nerozhodný poločas

Budišovice přivítaly na svém hřišti mužstvo z Jakartovic. Hosté v úvodní dvacetimínutovce zápasu zahodili tři velké šance, když bratry Šupáky skvěle vychytal domácí brankář Plohák. Do vedení se dostaly Budišovice ve 24. minutě, kdy aut našel Filipa Kotalu, který odcentroval do vápna na Gelnara, který poslal míč nechytatelně k tyči – 1:0. Jakartovice vyrovnaly za deset minut, když byl po vysunutí Miroslava Šupáka sražen ve vápně Rustler a pentli proměnil Tomáš Šupák – 1:1. Zbytek prvního poločasu se pak odehrál v poklidném tempu, kdy už žádna šance nebyla.

Jakartovice rozhodly

V první čtvrthodině druhého poločasu hosté vstřelili tři branky a rozhodli o osudu zápasu. V úvodu druhé půle vysunul Miroslav Šupák bratra Tomáše, který předložil míč jak na zlatém podnosu Kuzníkovi, který už pohodlně posunul míč do prázdné branky – 1:2. Za deset minut nastřelil po rohovém kopu hlavou tyč Tomáš Šupák a brácha Miroslav míč pohotově dostal do sítě – 1:3. Za pár sekund pak Poštulka načasoval nahrávku na Miroslava Šupáka, který vsítil druhou branku v zápasu – 1:4. V 65. minutě rychle domácí rozehráli standardku ve středu hřiště a po centru Kubánka pokořil hlavou David Štencek svého bratra Matěje v brance Jakartovic – 2:4. Ve zbytku zápasu byli hosté zbytečně nervózní a domácí je dostali pod tlak. Hosty však zachránil několika zákroky brankář Matěj Štencek

Budišovice jedou příští kolo do Žimrovic. Jakartovice budou hostit Březovou.

TJ Sokol Budišovice
Jaromír Zima st. (trenér): První poločas byl ještě z naší strany dobrý. Přežili jsme šance soupeře a ujali se vedení. Pak byla hra vyrovnaná a soupeř vyrovnal z penalty. Ve druhém poločase nám dali trychle tři btranky a bylo po nás. Byla vidět zkušenost mančaftu, kdy mi platíme nováčkovskou daň a dofám, že se nám brzy podaří už vyhrát.

FK Jakartovice
Milan Hanslík (trenér): Výhra byla zasloužená, ale skřípe nám to v kombinaci Vůbec netrenujeme a kluci nemají spolu žádný kontakt. Jen si to přijdou odehrát. Bohužel bez tréninku to ale lepší nebude.

D. Plohák [-] - D. Carbol [-] (85. T. Znášik [-] ) , R. Kubánek [-] , A. Vilam [-] (56. D. Štencek [-] ) - P. Helštýn [-] , M. Lampart [-] (53. T. Znášik [-] ) , J. Kotala [-] , M. Večerek [-] , O. Gelnar [-] - J. Zima [-] (67. D. Kubala [-] ) , F. Kotala [-]

M. Štencek [-] - P. Kuzník [-] , J. Schreiber [-] , M. Šupák [-] , J. Hlaváč [-] , M. Poštulka [-] , R. Rustler [-] , T. Šupák [-] (73. D. Barták [-] ) , R. Schreiber [-] , L. Bartoš [-] , P. Horvát [-]

ŽK: 82. T. Znášik - 42. M. Šupák , 75. M. Štencek .
Hráči zápasu: D. Plohák - P. Kuzník .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: MIGOTA Tomáš - ŽIDEK Aleš, HALFAR Jiří (N).