6.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

28. M. Šuhajík (p.) - 1. F. Kramný , 7. L. Veřmiřovský , 19. O. Šmalec , 47. M. Šimon , 85. T. Dietrich (p.) , 88. D. Burda
13

Stěbořice vyhrály o pět branek v Březové.

Stěbořice vedly o dvě branky

Březová na svém trávníku přivítala mužstvo ze Stěbořic. A byli to hosté, kteří hned od počátku drželi pevně taktovku ve svých rukou. Už po pár sekundách se hosté ujali vedení, když Jamnický narazil míč Kramnému, jehož střela zpoza vápna zaplula k tyčce – 0:1. Za šest minut vyslal Šmalec kolmici na Veřmiřovského, který poslal balon podél brankáře Hromady do sítě – 0:2. Na konci první dvacetiminutovky uvolnil Jamnický do brejku Šmalce, který v pohodě prostřelil Hromadu – 0:3. Březová dokázala korigovat ve 28. minutě, když byl ve vápně faulován Tomáš Křenek a penaltu s přehledem proměnil Martin Šuhajík – 1:3. Březová pak mohla vykřesat jiskérku naděje, ale odražená střela Tomáše Křenka skončila jen na břevně. A střelu Řehulky zablokovala hostující obrana.

Stěbořice přidaly další branky

Hned zkraje druhého poločasu zatáhl balon před vápno Martin Dietrich a jeho centr sklepl do sítě hlavou Šimon – 1:4. Tímto gólem vzaly Stěbořice domácím vítr z plachet. Hosté kontrolovali hru a domácí se dostali jen k několika střelám z dálky. Navíc Stěbořice přidaly v samém závěru ještě dalsí dvě branky. Pět minut před koncem domácí poslali k zemi v pokutovém území Tomáše Dietricha a sám postižený pokutový kop zametl do kasy – 1:5. Účet zápasu pak po centru Pavla Fiedlera završil po přesné hlavičce Burda – 1:6.

Březová jede příští kolo do Jakartovic. Stěbořice budou hostit Budišov.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Stěbořice byly lepší v útočné fázi. Byly pohyblivý, měly dobré narážečky a dokázaly nás přečíslovat. Dostáváme hodně branek. Chybí nám Cihlář a Buda. Letos to prostě zatím nejde.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Byli jsme lepší po celý zápas a zcela zaslouženě jsme vyhráli. Oproti zápasu v Litultovicích jsme dokázali své šance proměnit.

J. Hromada [-] - J. Urbánek [-] (46. M. Faika [-] ) , M. Murín [-] (65. . Urbánek [-] ) , J. Šuhajík [-] , T. Křenek [-] , D. Řehulka [-] , J. Kříž [-] , P. Křenek [-] , M. Šustek [-] , M. Šuhajík [-] , J. Kostera [-]

D. Kachtík [-] - T. Dietrich [-] , M. Šeuer [-] , L. Veřmiřovský [-] , O. Šmalec [-] , M. Jamnický [-] (46. M. Dietrich [-] ) , J. Fiedler [-] (70. M. Paleta [-] ) , F. Kramný [-] (74. S. Krajčír [-] ) , J. Šindelář [-] , V. Konečný [-] , M. Šimon [-] (65. D. Burda [-] )

ŽK: 20. T. Křenek , 52. P. Křenek .
Hráči zápasu: T. Dietrich .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PRETSCH Adam - PINČEK Milan, RÁCZ Martin.