11.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov převálcoval Počítky B

21

Fotbalisté Jimramova si připsali proti Počítkám B drtivou výhru 9:0

Domácí nadělil v první půli bůra

Domácí přivítali v sobotu poslední tým tabulky s cílem odčinit matný výkon z minulého týdne ve Věchnově. Od začátku velmi dobře kombinovali a čekali na průnikovou přihrávku a to se povedlo již ve 3.minutě, kdy středem hřiště naběhl Dvořák a přízemní střelou otevřel skóre utkání. Hru domácích režírovali ve středu hřiště Zbytovský a Čupr a s náběhy krajních hráčů za obranu, ale výsledek byl vždy stejný, nabíhající Dvořák a jeho přesné zakončení a tak po brankách v 10. a 14. minutě zkompletoval hattrick. Hosté se sice snažili o rychlé protiútoky, ale obrana domácích jim nic nedovolila. V závěru poločasu se ve 33. a 38. minutě znovu střelecky prosadil Dvořák a za stavu 5 : 0 se šlo do kabin.

Domácí pokračovali v kanonádě

Do 2.poločasu obě mužstva prostřídala, hostující Halámka se z hrotu stáhl na stopera a obrana hostí pracovala lépe, ale jinak to na hřišti vypadalo stejně. Ve 47.minutě uvolnění Dvořáka, rychlá střela a byl z toho double hattrick. A to ještě kanonýr neskončil, když v 68.minutě upravil tvrdou střelou na 7 : 0. V 76.minutě se nádhernou střelou z 25ti metrů předvedl Čupr a v 85.minutě se po rychlé kombinaci předvedl Dvořák také jako nahrávač a předložil míč do prázdné hrajícímu trenérovi Borovskému a ten uzavřel brankovou úrodu. Hosté s celou řadou mladých hráčů v sestavě podali statečný výkon, bojovali až do konce, ve hře měli pár světlých okamžiků, ale mladí hráči se prostě potřebují vyhrát. I přes netradiční sobotní termín, přišlo hodně diváků, kteří viděli věc i v okresních soutěžích málo vídanou, sedm branek jednoho hráče v řadě za sebou, což dokázal Martin Dvořák, který potvrdil, že trenér Borovský udělal dobře, když ho z místa defenzivního záložníka vysunul na hrot.

V příštím kole domácí zajíždí k velmi těžkému utkání na hřiště nováčka z Rudolce, Počítky čeká derby s béčkem Hamrů.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, hráč a trenér: Měl jsem trochu strach abysme to nepodcenili, ale musím kluky pochválit, šlapali jsme do toho celej zápas. Vono to taky samozřejmě docela baví, takovej zápas (smích) . Moc mě těší, že vlastně všechny góly nebyly žádný haluze, ale padaly po vypracovaných akcích nebo utěšené střele Máry Čupra, ten se dokonce i usmál (smích) . Bylo to vlastně sólo Dvořky, kterej zúročoval práci mančaftu. Dát sedm kusů to už je vážně počin a zrovna u něj mě to těší dvojnásob. Ještě chci ocenit hosty, po čtvrt hodině bylo vlastně po zápase, ale nic nezabalili, hráli až do poslední minuty, neuchýlili se k nějakým zákeřnostem pramenících z frustrace. Měli tam spoustu mladých kluků a ti se prostě musí otrkat. Příští týden historicky první utkání s Rudolcem, prej někde ve stáji...no tak uvidíme (smích). Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

O. Černý [-] - Z. Novotný [-] (62. A. Hlaváč [-] ) , V. Dostál [-] (46. J. Sedlák [-] ) , L. Bednář [-] (62. P. Sedlák [-] ) , P. Sedlák [-] (46. K. Šenkýř [-] ) - M. Čupr [-] , V. Peňáz [-] , O. Nyshkur [-] , L. Zbytovský [-] - P. Borovský [-] , M. Dvořák [-]