11.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Šlágr kola zvládlo na půdě Měřína B lépe Velké Meziříčí C

21

Fotbalisté Měřína si připsali proti Velkému Meziříčí C porážku 0:3

Hosté o gól lepší

První dvacet minut se neslo v dominanci Velmezkého Céčka. V 17. minutě využil E. Smejkal zaváhání domácího brankáře P. Sysla, obral ho a poklidil do prázdné branky. Následně se i domácí osmělili a hra se postupně vyrovnala. Největší šanci na vyrovnání měl domácí kapitán Sýkora, když v rychlostním souboji přetlačil hostujícího obránce a z vápna hlavou orazítkoval tyč. Do vyložených šancí se nedostávala ani jedna strana, možné náběhy za obranu a centry do pokutového území vždy uhasil výborně hrající brankář Invald.

Hosté ještě skóre navýšili

Druhý poločas opět vyzněl pro hosty z Velkého Meziříčí. Nejprve sice zahrozili domácí, ale Doležal na přízemní centr nedosáhl, ani další šance domácích se neuchytili. V 52. minutě zahrávali hosté roh a po závaru se prosadil L. Smejkal ml., což nastolilo rozložení druhé půle. Domácí se snažili korigovat výsledek, ale marně. Druhou nejslibnější šanci domácích opět zlikvidoval Invald, když z levé šibenice vyrazil velmi dobře kopnutý přímý volný kop Řezníčka. O chvíli později se po centru z levé strany objevil sám před brankářem Vokurka, ale z úhlu nedokázal míč vměstnat mezi tyče. V největší šanci hostí se ocitl po krásném centru E. Smejkala Pospíšil, ale ve skoku si na vápně nedokázal zpracovat míč. Měřínské snažení ukončil v 88. minutě dobře hrající Pospíšil, když při rozehrávce obral podobně jako při prvním gólu brankáře P. Sysla a poklidil do prázdné branky.

TJ Jiskra Měřín B
Kolouch Petr, vedoucí: První poločas jsme hráli ustrašeně a laxně, nedostupovali jsme středové hráče a prakticky jsme se prvních 20 minut jen bránili. Asi už klasicky nás srazili osobní chyby, do toho některé nevýrazné výkony a neproměníme šance. Druhý poločas jsme byli aktivnější, měli jsme více sil asi do 75. minuty, kdy nám pomalu docházela šťáva a hra se opět vyrovnala. Výborně zachytal Invald, malé vápno prostě jeho. My jsme utopili žal v chlastu a teď musíme poslední 2 zápasy zabrat.

P. Sysel [-] - S. Vlach [-] (76. D. Horák [-] ) , F. Sysel [-] , J. Zelinka [-] (57. J. Benda [-] ) , M. Matoušek [-] - D. Doležal [-] (76. B. Horký [-] ) , L. Řezníček [-] , M. Sýkora [-] , L. Vokurka [-] , T. Gondek [-] - D. Rous [-] (46. J. Vlach [-] )

FC Velké Meziříčí C
R. Invald [-] - L. Smejkal [-] , O. Šlapal [-] , J. Krejčí [-] , J. Šimáček [-] (11. F. Musil [-] ) , E. Smejkal [-] , P. Mezlík [-] , L. Smejkal [-] , O. Pospíšil [-] , M. Valenta [-] (59. T. Šlitr [-] ) , D. Šlapal [-]

Hráči zápasu: M. Matoušek - R. Invald .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Stehlík Michal - KOLOUCH David (N), KUŘÁTKO Vojtěch (N).