8.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

--

--

Velké Meziříčí C vyhrálo divočinu s Jimramovem

18

Fotbalisté Velkého Meziříčí C si připsali proti Jimramovu výhru s hokejovým výsledkem 7:5

Domácí o gól lepší

V utkání 8.kola přivítali domácí v sobotu po obědě Jimramov a byli v utkání favoritem. Hned od začátku domácí kontrolovali hru a hlavně čtyřlístek hráčů, kteří všichni prošli vyššími až nejvyššími soutěžemi – Mezlík, Krejčí, Šimáček a E.Smejkal – dokazovali, že když to umíš je fotbal zábava a pěkná hra. Domácí v úvodu spálili dvě šance a v 8.minutě inkasovali, když hosté po pěkné kombinaci uvolnili na pravé straně kapitána Dvořáka a ten otevřel skóre utkání umístěnou střelou k levé tyči. Domácí okamžitě zareagovali a Krejčí utekl po pravé straně a propálil Černého na přední tyč. V dalším průběhu domácí kontrolovali hru, ale měli vychýlenou mušku a tak se stav neměnil. Hosté měli dvě výborné šance, ale špatně řešili koncovku. Po půlhodině začala branková úroda. Ve 31. a 33.minutě domácí po pěkných kombinacích našli vždy průnikovou přihrávkou Pospíšila a ten s jistotou zakončoval – 3 : 1. Ve 39.minutě snížil Čupr, když nádhernou střelou z 22ti metrů vymetl pravou šibenici Hrazdírovy branky. Ve 42.minutě domácí hned reagovali, kdy po závaru před brankou si odražený míč našel E. Smejkal a s přehledem zakončil, ale to ještě nebyl brankostroje konec, protože ve 44.minutě hosté po hlavičce Zbytovského snížili na rozdíl jediné branky.

Domácí si výhru pohlídali

V úvodu 2.poločasu se hosté snažili vyrovnat, ale nepřesnosti v kombinaci a problémy se zpracováním míčů je brzdily. V 54.minutě po chybě hostí v rozehrávce a rychlém protiútoku fauloval v šestnáctce stoper Sedlák a nařízenou penaltu Mezlík s jistotou proměnil. V 64.minutě se znovu prosadil Pospíšil a bylo to 6 : 3. V 67.minutě po souboji Krejčího s brankářem Černým přišla další penalta a L. Smejkal se nemýlil. V dalším průběhu domácí hru jen kontrolovali, hosté spálili několik šancí, ale nakonec výsledek upravili, když v 71.minutě po střele Borovského poslal míč do sítě dobíhající Peňáz a v 87.minutě prostřelil Hrazdíru z levé strany Nyshkur a tak domácí zaslouženě zvítězili.

Diváci mohli odcházet spokojeni, viděli dvanáct branek, některé velmi pěkné, hrálo se oboustranně slušně, hosté sportovně přiznali několik tečovaných míčů, domácí dominovali v kombinaci, některým hráčům hostí se z toho točila hlava asi i v neděli, ale bylo to opravdu pěkné utkání, ve kterém obrana bylo zakázané slovo, domácí vědomi si své převahy dopředu ji příliš neřešili a hosté i přes snahu v tom kolotoči nestíhali. Radost se dívat bylo hlavně na hru Pavla Mezlíka, který zkazil možná jednu přihrávku, jeho důraz a přehled a jistě by byl lídrem v každém mužstvu krajského přeboru.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Domácí středová osa Krejčí-Mezlík-Šimáček-E. Smejkal s námi hlavně v první půli cvičila jak na všesokolským sletu. Tam, kde mi potřebujeme dva nebo tři doteky hráli všechno z jedničky a než si přiběhl jej obtěžovat byl balón dávno v prdeli. Navíc jejich přesnost přihrávek 94,46% ostře kontrastovala s našimi 32,86%:-). Když k tomu připočteš jak jednoduchý góly jsme jim nabízeli, tak i náš poměrně dobrý výkon dopředu a 5 vstřelených branek venku jsou nám k hovnu. Přesto bych z toho nedělal tragédii, facka nás probere a jak ve středu u Oskara, tak v neděli s Pohledcem už budeme zpět v pohodě. a k tomu nám dopomáhej fotbalový Bůh...Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV