14.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Koněšín doma porazil Šebkovice

12

Fotbalisté Koněšína si připsali proti Šebkovicím B poslední podzimní výhru v poměru 5:1

Domácí se ujali vedení

Koněšín v listopadové „jarní“ předehrávce přivítal za opravdu jarního počasí na svém hřišti rezervu Šebkovic. Už hned ve druhé minutě mohli hosté otevřít skóre, ale hostující útočník zblízka hlavou domácího gólmana nepřekonal. Jinak ale první poločas patřil domácím. Nejprve se po deseti minutách hry dostal k zakončení navrátilec Doležal, ale jeho pokus šel vedle. O dalších pět minut později se už ale skóre měnilo – po centru Sýkory vychytal Čermáka hostující brankář, ale na dorážku důrazného Nováčka už neměl šanci – 1:0. V dalším průběhu se do samostatných úniků dostal jak domácí Čermák, tak i chvíli nato Šibůrek, ale ani jeden z nich na šebkovického brankáře Kubu nevyzrál. Do kabin tak domácí odcházeli pouze s jednogólovým ošidným náskokem…

Domácí ještě skóre navýšii

Druhý poločas byl ale i nadále festivalem neproměněných šancí zejména na domácí straně. Prvním neúspěšným exekutorem se stal Sýkora, jehož střela pravou z velkého vápna se stočila vedle brány. V minutě 53´ale Nováček ukázal svým předchůdcům, jak si v zakončení zachovat chladnou hlavu. V dalším úniku si položil brankáře a do prázdné svatyně zvýšil na 2:0. V minutě 65´se po odkopu od vlastní brány a nechtěném prodloužení míče od hlavy hostujícího obránce dostal do dalšího sóla domácí Čermák, který se tentokrát nemýlil a prostřelil gólmana – 3:0. A když v minutě 70´poslal domácí do čtyřgólového trháku z trestného kopu do šibenice kapitán Šibůrek, bylo rozhodnuto. O tři minuty později už ale domácí Čermák z dalšího sóla zase nedal, a tak se z ojedinělé akce čtvrt hodiny před koncem prosadily Šebkovice – 4:1. Tentokrát se ale žádné zdramatizování zápasu nekonalo. Protože domácí ke konci polevili a prostřídali zbytek lavičky, hosté se dostali k několika závarům a střelám. Stejně tak i domácí měli další tři možnosti ještě navýšit skóre (zejména střela Konečného do břevna po tom hlasitě volala), gólovou tečku posledního zápasu podzimu učinil až Heralecký, který na vápně osamocený zužitkoval nahrávku od Doležala – 5:1. V samotném závěru se ještě za rozhodnutého stavu nechal zbytečně vyloučit domácí Čermák, ale i v deseti se Koněšín ještě dostal do jedné stoprocentní šance, kdy ve vápně v dobré pozici nezahamounil Doležal a ještě předložil před bránu střídajícímu Sobotkovi, kterého ale vychytal hostující gólman. Zápas tak tak měl podobný průběh a podobné skóre jako ten z úvodního kola se stejným soupeřem.