11.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Speřice na domácí půdě opět nezklamaly

9

Poslední kolo podzimní části OP Poutník ligy v sobotu v poledne přineslo utkání na speřické půdě mezi domácím B-týmem a Černovicemi A. Domácí si v minulém kole přivezly tři body z Obrataně, hosté v 10. kole podlehli 4:0 Slovanu Kamenici nad Lipou B.

Domácí nenechali hosty zakončit

Již od počátku utkání se hrálo podle not domácích. První gól Speřic v 10. minutě proměnil Boček, který šikovně překopl hostujícího brankáře Pekaře. Druhá branka přišla po patnácti minutách. O tu se postaral domácí Merunka, jenž po rychlé kombinaci pálil na jistotu. Po dvou vstřelených brankách se domácím podařilo ještě nastřelit třikrát tyč. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0.

Druhý poločas pálili opět pouze domácí

Do druhé půle vstoupili hosté lépe, hra se začala vyrovnávat, ale Černovicím se stále nedařilo zakončit do sítě. Naopak domácím to do sítě hostů padalo. V 69. minutě přidali třetí gól, kdy Menšík nachytal hostujícího brankáře Pekaře a překopl ho téměř od půlící čáry. Uběhlo pět minut a bylo definitivně rozhodnuto. Poslední branku kříženou střelou zakončil Zach. Speřice tak opět odešly ze hřiště se třemi body. Domácí ještě čeká příští sobotu dohrávka 9. kola s Čejovem, pokud vyhrají, mají šanci se ještě ze třetí příčky zvednout. Hosté v podzimní části skončili na 6. místě.