9.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2022-2023

--

Tatran obrací výsledky a již druhé kolo v řadě vítězí

60. M. Jirků - 16. V. Pulda , 89. O. Plachý
10

9. kolo Poutník ligy přineslo spoustu zajímavých výsledků. Sobotní utkání sehráli Jiřice a Červená Řečice. Domácí v minulém kole o jeden gól podlehli Černovicím, zato hosté si po sedmi neúspěšných kolech prorážejí cestu tabulkou nahoru.

První půle přinesla pouze jeden gól

Do utkání vstupovali domácí s odhodláním po prohře v minulém kole vyhrát. Hosté v minulém kole nadělili Pacovu nespočet gólů. Aktivitu v zápase projevovaly oba týmy na stejné úrovni. První gólová akce se vyskytla na straně hostů. V 16. minutě dostal Pulda centr přes obranu domácích a překopl brankáře a pálil na jistotu. Do konce prvního poločasu se žádná šance trefit síť nevyskytla. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro Tatran.

Utkání do posledních minut nerozhodné

Ve druhém poločase se míč převážně pohyboval mezi velkými vápny, gólové akce přišly až později. V 60. minutě domácí Dvořák z pravé strany do malého vápna vstřelil centr, při kterém trefil spoluhráče Jirků, od kterého se odrazil do branky. Domácí tak srovnali výsledek a měli ještě naději výsledek změnit ve svůj prospěch. Minutu před koncem však výsledek změnili hosté z přímého kopu, který šel kopnout hostující Obranec. Ten se čtyři metry za velkým vápnem rozeběhl a napálil balon k tyči. Míč domácí gólman vyrazil ven, ale toho se ihned ujal dobíhající Plachý, který střílel do prázdné branky. Tatran si tak odváží z Jiřic tři body.

SK Jiřice
R. Zabloudil [-] - J. Řezáč [-] (55. F. Krpálek [-] ) , P. Příhoda [-] , J. Plaček [-] , M. Sadský [-] , J. Dvořák [-] , M. Jirků [-] , P. Novák [-] (55. D. Vincenc [-] ) , R. Čepl [-] , J. Vincenc [-] , V. Zach [-]

TJ Tatran Červená Řečice
J. Krejčí [-] - V. Pulda [-] (69. T. Novák [-] ) , T. Dohnal [-] (33. S. Sabriev [-] ) , O. Plachý [-] , D. Krajhanzl [-] , J. Duchan [-] , O. Kubíček [-] (49. T. Obranec [-] ) , J. Dýnek [-] , L. Chvalkovský [-] (69. B. Staněk [-] ) , J. Brázda [-] , Z. Káva [-]

ŽK: 18. J. Vincenc , 93. P. Příhoda - 45. Z. Káva , 69. J. Duchan , 73. J. Dýnek , 93. T. Obranec . ČK: 73. J. Duchan .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: DOLEJŠ Adam - SADSKÝ Stanislav (N), GAUPMANN Vít (N).