1.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Kanonáda v Dačicích! Domácí tým zničil deseti góly Popelín

5. M. Diviš , 21. Š. Hric , 30. R. Máša , 36. M. Diviš , 59. V. Šívr , 63. V. Leitkep , 71. M. Diviš , 76. D. Šmíd , 78. D. Šmíd , 89. Š. Hric - 13. Z. Vaníček
20

Fotbalisté Dačic rozstříleli v utkání 1. kola Okresního přeboru vysoko 10:1 Popelín. Na úvodní trefu se čekalo jen do páté minuty, když se trefil Diviš. Skóre se nakonec zastavilo na deseti gólech. Hattrick zaznamenal právě Miroslav Diviš.

FK Dačice B
Vít Syrovátka (trenér): Na úvodní zápas v nové soutěži nás vyzval tým z Popelína. Ze začátku jsme neproměnili pár šancí, ale i tak jsme na první gól nemuseli dlouho čekat. V páté minutě po centru Vojty Leitkepa míč hlavou protlačil do brány Míra Diviš. Soupeři se na pár minut podařilo vyrovnat. Ve dvacáté první minutě nás Šimon Hric poslal do vedení, které jsme už jenom navyšovali. Z celkového výkonu mám dobrý pocit, soupeř nám nechával spoustu prostoru a moc nás nedostupoval, proto pro nás nebyl problém rychle přecházet do útoku a vstřelit tolik branek. Druhý poločas už nás soupeř začal více dojíždět a okopávat, ovšem i my jsme hráli tvrdší hru. Za zmínku určitě ještě stojí krásný gól z přímáku Vojty Šívra a excelentní výkon Míry Diviše, který vstřelil hattrick. Vstup do nové soutěže se nám vydařil.