2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Hosté ze společenství Halámky/Hranice po úspěchu utkání s Klikovem tentokrát tvrdě narazili v Majdaleně, kde neprohráli řadu let

10

Majdalena naopak po prohře z prvního kola zabrala.

První poločas

Hosté namlsaní úspěchem v derby s Klikovem si mysleli, že v Majdaleně vše "půjde" jako obvykle, protože zde neprohráli opravdu dlouhou dobu.Pravdou bylo, že byli mnohem techničtější, více na míči,ale pouze po šestnáctku a když se dostali do obrovských šancí, tak ty dokázali spálit ať již Michalem Slavíkem nebo Jirkou Herzogem. Domácí Majda hrála svůj typický jednoduchý fotbal s převážně nakopávanými míči a svou bojovností si vytvářela také mnoho šancí. I díky tomu, že hosté postrádali typické beky a bylo to znát na jejich nesouhře. Do poločasu však žádný tým neskóroval.

Druhý poločas

Velké mezery v obraně hostí a nedostatečné dostupování protihráčů bylo důsledkem šťastné trefy domácích, kteří propasírovali díky teči hostujícího obránce míč do brány. Balon změnil směr a Majdalena vedla díky Opelkovi 1:0. Hosté byli opařeni jen 2 minuty, když se jim konečně zadařila rychlá typická spolupráce mezi J.Herzogem a Michalem Slavíkem, který bleskově srovnal na 1:1. To bohužel bylo ale vše.Sice se hosté snažili,ale stejně tak měla další hodně nebezpečné akce domácí Majdalena. A když už se schylovalo možná k zasloužené remíze,tak domácí svým elánem rozhodli dvě minuty před koncem kapitánem Biňovcem. Ten se dostal po rohovém kopu k míči a opět dokázal nastřelenou ranou za vápnem ještě změnit směr a hostující Koranda byl opět bezmocný.Hosté vrhli vše do útoku a hráli již vabank. To bylo bohužel vyústěním protiútoku dva na jednoho, kde tuto možnost perfektně využil Heisler na konečných 3:1.Šok pro soupeře z Halámek byl dokonán a určitě po více jak 8 letech v Majdaleně prohrál.

AUTOR: JIŘÍ SAMEC

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec(vedoucí mužstva TJ Sokol Halámky/FC Hranice): "Nám v utkání chyběli klasičtí oba krajní obránci a jednoduše jsme se s tím nedokázali srovnat. Nedostupovali jsme dostatečně a vznikali tak velké možnosti a přečíslení pro domácí. Majda hrála stejně jak jsme zvyklí, ale nám stačilo proměnit obrovské šance v první půli a troufnu si tvrdit, že by bylo po zápase. Na míči jsme byli lepší a asi bychom to udrželi, domácí však svým elánem a také velkým množstvím šancí, které si vytvořili naší nekoncentrovaností zápas zaslouženě ve finále dovedli k úspěchu. Měli bychom se z toho sakramentsky poučit."

TJ Sloupárna Majdalena
P. Bárta [-] - V. Biňovec [-] , P. Buday [-] , L. Opelka [-] , T. Seichert [-] - D. Meregya [-] , M. Hofbauer [-] , K. Heisler [-] , O. Bartl [-] - T. Opelka [-] , O. Mranica [-]

L. Koranda [-] - R. Adensam [-] , R. Duda [-] , P. Kollmann [-] - J. Herzog [-] , E. Decker [-] , M. Slavík [-] , P. Novák [-] , P. Herzog [-] - T. Trsek [-] , R. Klein [-]

ŽK: 89. M. Slavík .
Počet diváků: 25. Rozhodčí: KOŘÍNEK Luboš - BEZEMEK Ondřej (N), SLAVÍK Ladislav (N).