10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Stráž potvrdila pozici lídra proti Popelínu

27

V 10. kole Okresního přeboru zvítězila Stráž nad Nežárkou nad Popelínem 9:1. Domácí získali pětigólové vedení už v prvním poločase. Po pauze se brankostroj nezastavil, domácí kanonýr Mikuláštík nastřílel celkem čtyři branky v zápase. Stráž díky zaváhání Staré Hlíny odkočila na rozdíl dvou bodů.

Po poločase bylo rozhodnuto

Popelín přijel do Stráže v hojném počtu, naopak Stráž postrádala několik hráčů, a tak měla na střídačce pouze dva. I přesto byli strážští fotbalisté v tomto duelu favoritem. Předzápasové prognózy se začaly naplňovat hned v první minutě, kdy byl ve vápně faulován Mikuláštík a následnou penaltu s přehledem proměnil Jan Kozel. Ve 2. minutě zápasu Stráž tedy vedla – 1:0. Hned v 5. minutě zvyšoval skóre ve prospěch domácích Martin Podsclan – 2:0. První poločas byl sice v režii domácího týmu, ale nutno říci, že hosté nepůsobili odevzdaným dojmem, ale snažili se hrát. Ovšem i přesto strážští navyšovali skóre. 20. minuta patřila Vlastimilu Mikuláštíkovi – 3:0. Ve 23. minutě rozveselil domácí fanoušky svou přesnou trefou Břetislav Chovítek – 4:0. Hostům se podařilo ve 29. minutě snížit na rozdíl tří branek, když se z přímého kopu krásně trefil Zdeněk Vaníček – 4:1. Nějaké další myšlenky hostů na zdramatizování duelu rázně utnul ve 34. minutě Vlastimil Mikuláštík – 5:1. A po něm ve 40. minutě navyšoval skóre ve prospěch domácích Martin Zvára – 6:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Stráž si s chutí zastřílela a Popelínu nadělila devět branek

Druhý poločas měl skoro stejný obraz hry jako ten první. Akorát domácí fotbalisté proměňovali méně gólových šancí. A tak skórovali již „jen“ třikrát. Ve 49. minutě kompletoval hattrick Vlastimil Mikuláštík, což byl jeho šestý hattrick v této probíhající sezóně – 7:1. V 53. minutě rozvlnil síť hostujícího celku Jan Sivok – 8:1. Ke konci utkání, konkrétně v 84. minutě potěšil přítomné diváky svou ekvilibristikou opět Vlastimil Mikuláštík, když prošel obranou jak nůž máslem, obešel i brankáře a v klidu uklízel do prázdné branky – 9:1. Kýženého desátého gólu se domácí již nedočkali, i když visel ve vzduchu a několikrát k tomu chyběl doslova kousíček. Ovšem hostující brankář i branková konstrukce byli proti. Proto skóre 9:1 svítilo na světelné tabuli i po konci utkání.

Autor: Martin Zvára

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
Martin Zvára (hráč): Do utkání s Popelínem jsme šli s jasným cílem zvítězit a být spokojeni se svou hrou. Bod č.1 vyšel beze zbytku, bod č.2 téměř také. Pořád je na čem pracovat, například koncentrace po celý zápas za jakéhokoliv stavu. Zápas měl pro nás zvláštní význam, také proto, že nás pár dní před ním navždy opustil kamarád, bývalý spoluhráč a výborný fotbalista. My jsme mu výhrou a předvedenou hrou chtěli vzdát hold. Doufám, že se nám to povedlo Pavle. Děkujeme Ti za vše, co jsi pro strážský fotbal udělal.

O. Skipala [-] - M. Bubal [-] , J. Kozel [-] , J. Eger [-] , M. Zvára [-] - V. Labuť [-] , B. Chovítek [-] , J. Sivok [-] , M. Podsclan [-] - D. Přílepek [-] , V. Mikuláštík [-]