9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

14. M. Benda , 28. M. Benda , 81. M. Šauer (p.) , 90. M. Vonka - 18. M. Drabík , 31. T. Láf
26

Sobotní program 9. kola Okresního přeboru okořenil šlágr kola mezi Starou Hlínou a Číměří. Domácí před více jak stovkou diváků porazili rezervu Nové Bystřice 4:2 a upevnili si druhé místo v tabulce. Na úvodní zásahy Bendy a Drábika odpověděli opět Benda a v závěru poločasu Láf. Ve druhém poločase to dlouho vypadalo na remízu, když se devět minut před koncem trefil z penalty Šauer. Definitivní rozhodnutí přišlo ve čtvrté minutě nastavení, když se trefil Vonka.

První poločas skončil nerozhodně

V sobotu 8.10.2022 přivítala Stará Hlína ve šlágru kola rezervu Nové Bystřice. Zápas mezi druhým a třetím týmem tabulky začal s malým zpožděním, ale to určitě nikomu nevadilo. Hned v úvodu utkání musel střídat domácí kapitán kvůli zranění. První minuty patřili hostům, ale k žádné velké akci se nedostali. První velkou šanci měl domácí Hrbek. Když už se domácí diváci skoro radovali, tak domácí zůstali v klidu a jen si si říkali ať to neletí až na zahradu k paní Blažkové. „Naštěstí“ trefil z malého vápna jen síť za bránou. Druhá šance, do které se dostali domácí, už byla gólová. Na krásný střílený centr Balka si naběhl kanonýr Miroslav Benda a přesnou hlavičkou uklidil míč do brány. Domácím radost dlouho nevydržela, protože za čtyři minuty bylo srovnáno. V 18. minutě si naběhl na centr hostující Michal Drabík a hlavou se nemýlil. Dál se hrál pěkný fotbal. Domácí si vytvořili slibné šance, kdy Hadač střelou minul o kousek branku a neujala se ani tutovka Vonky. Ve 28. minutě se domácí dočkali a dostali se opět do vedení. Na aut si naběhl Hrbek a hezkou zpětnou nahrávkou našel ve vápně Miroslava Bendu, který křižnou střelou mířil přesně. Domácí však vedení dlouho neudrželi. Ve 31. minutě nepohlídali ve vápně hostujícího Tomáše Láfa a ten prostřelil starohlinského gólmana. Poté otěže zápasu převzali domácí a dostali se k několika vyloženým šancím. Tu největší měl na konci poločasu Hrbek, když po přihrávce Bendy postupoval sám na branku, ale hostující brankář mu střelu k tyči vytěsnil mimo branku. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Domácí díky skvělému závěru berou tři body

Druhý poločas začal v opatrnějším duchu. Oba celky věděly o co se hraje. První šanci měl Benda, kdy po krásném centru Marušky zakončoval hlavou na zadní tyč, ale hostující brankář míč bravurně vyrazil na roh. Poté měli šanci hosté, kdy bystřický hráč obešel špatně vyběhnutého domácího gólmana. Po odrazu balónu zakončoval z hranice vápna do prázdné branky, ale všudypřítomný Širhal míč vyhlavičkoval a zachránil domácí před pohromou. Pak přišly dva náznaky šancí domácích, ale Maruška a ani Vonka situace nevyřešili nejlépe a brankář oba pokusy zneškodnil. Hosté nedokázali využít dvě obrovské šance po sobě, které zneškodnil výbornými zákroky Žižka. V 81. minutě přišlo rozuzlení zápasu. Domácí Hadač si naběhl za obranu a po krásné průnikovce Vonky do vápna byl faulován hostujícím brankářem. Penalty se ujal Miroslav Šauer a bezpečně jí proměnil. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku, kde hlavně hrozili ze standardních situací, ale všechny se podařilo domácím ubránit. Poslední slovo měla Stará Hlína. V 94. minutě se k přímému kopu za hranicí šestnáctky postavil Mojmír Vonka a krásnou střelou stanovil výsledek na 4:2 pro domácí celek. Hned nato pískl hlavní rozhodčí pan Lovětinský naposledy do píšťalky. Zápas zvládl s naprostým přehledem. Víc takových rozhodčích. Domácí si v důležitém utkání proti velmi silnému soupeři připsali cenné tři body do tabulky.

Autor: Petr Dolejší

FK Stará Hlína
Petr Dolejší (fanoušek): Další domácí zápas jsme očekávali hodně těžký. Naše očekávání se naplnilo. Za mě celý zápas snesl přísné měřítko a diváci, kterých přišlo na náš poměr opravdu hodně, si ho museli užít. Chtěl bych jim za celý tým poděkovat. Škoda je, že se nám zranil další hráč… ale s tím se musíme smířit a v dalším zápase zase bojovat jako tým a odvézt si z Kunžaku další tři body. FKSHOLEE!!

P. Žižka [-] - R. Jičínský [-] , J. Meškan [-] , D. Širhal [-] , M. Šauer [-] - T. Maruška [-] , V. Hadač [-] , J. Hrbek [-] , M. Vonka [-] - R. Chmátal [-] , M. Benda [-]