1.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

--

V Lásenici byly k vidění dva odlišné poločasy, ty nakonec vyrezultovaly v dělbu bodů

73. T. Blažek , 90. M. Blažek (p.) - 61. P. Novák , 83. J. Novák
20

Zaslouženou remízou skončil úvodní zápas lásenických a pečských fotbalistů, kteří se přítomnému domácímu publiku poprvé představili v nedělním odpoledni. První poločas skončil bez branek, za to druhá půle přinesla čtyři branky a remízu 2:2.

TJ Rapid Lásenice
Petr Boček (hráč): Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně. V prvním poločase si naši hráči vytvořili několik slibných příležitostí, především dvakrát Šperl a jednou Demeter měli tutové šance. Ale Jindra Zamazal v hostující brance byl jak magnet pro míč, i při bombě Michala Blažka z přímého kopu. A samozřejmě přišel trest, kdy jsme neuhlídali Jirku Nováka, který svůj sólový nájezd neměl problém proměnit. Poté jsme předvedli několik parádních akcí, kdy se naši hráči pěkně prokombinovali až k zakončení, ale pouze jednou z toho byl gól Tomáše Blažka. Také v jednom případě po skvělé akci zprava, kde vynikal halfbek Tibor Pivko, dokonce míč putoval po střele od břevna do Zamazala, od něho do jedné tyče a skončil u druhé, kde ho nikdo nedokázal dorazit a brankář hostí ho ještě stačil zachytit. Hosté hrozili z brejků, po jednom z nich jsme si vstřelili vlastní branku. Ke konci zápasu se hrálo převážně před brankou Peče, z čehož v 91. minutě vyústil pokutový kop, který střelou na prostředek proměnil Michal Blažek. Velmi početná, na Lásenické poměry až nevídaná divácká návštěva byla nakonec spokojena s docela solidním okresním fotbalem a čtyřmi shlédnutými brankami. Co je pro nás ale nejvíc pozitivní, tak to byl náš herní projev, do kterého zapadli noví hráči Pivko, Doležal, Pospíšil a Vávrů, kteří odehráli své první zápasy v zelenobílém dresu (resp. Pivko se vrátil po několika sezónách). A také postupně budeme zapojovat tři dorostence Tomaschka, Melichera, Vacka, po dlouhých letech opět máme své odchovance, kteří prošli našimi dětskými kategoriemi a současně budou nastupovat v kategorii U17 ve společném týmu s FK K. Řečice.

FC Peč
Josef Novák (hráč): Přesto, že jsme vyrovnávací branku inkasovali až v poslední vteřině zápasu (rozhodčí po proměnění penalty pískl konec) remízu musíme brát. Téměř celý zápas jsme tahali za kratší konec a naše případná výhra by byla pro domácí hodně krutá. Vepředu jsme nedokázali podržet míče a prakticky celý zápas se na nás valil útok za útokem. Skvělý zápas odehrál levý obránce Filip Říha a v bráně exceloval nestárnoucí Jindra Zamazal. Domácím skvěle dirigoval obranu Kandl, který po celý zápas nepustil kanonýra Jirku Nováka téměř k ničemu.

L. Kodym [-] - T. Blažek [-] , M. Šperl [-] , J. Demeter [-] , P. Medek [-] , M. Blažek [-] , J. Kandl [-] , J. Heřmánek [-] , T. Pivko [-] , B. Beránek [-] , D. Vacek [-]