11.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

23

České Budějovice – Fotbalisté Dívčic měli v utkání 11. kola III. třídy na hřišti ve Čtyřech Dvorech slušně nakročeno k výhře. Po trefě Valenty totiž drželi jednobrankový náskok. Ve druhém poločase přišlo vyrovnání a opět vedení hostujícího týmu. Devět minut před koncem rozhodl o konečné remíze Dubský.

Hosté po poločase spokojenější

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu celku. Uběhla sotva čtvrthodina hry, jeden z dívčických hráčů hlavičkou prodloužil balon k Ježkovi, kterému scházel jen krůček k tomu, aby míč na zadní tyči dopravil do brány. Ve 20. minutě měl velikou šanci Rejdal, jeho hlavička miříla těsně vedle branky. Poté přišlo několik rohových kopů, opět měl na hlavě velkou šanci kapitán Hájek, bohužel nedokázal míč dopravit mezi tři tyče. Krátce nato už se hosté radovali. Ve 33. minutě Ježek sebral za půlkruhem odražený míč, rychle si ho zpracoval a povedenou přihrávkou našel Vladimíra Valentu, který obešel brankáře a otevřel skóre - 0:1. Vzápětí ale byli domácí blízko vyrovnání. Po podobné akci, jako byla ta gólová, zakončoval útočník pouze do břevna. Poločas tak skončil těsným vedením hostujícího mužstva.

Oba týmy se musí spokojit jen s bodem

Ve druhém poločase byl k vidění ofenzivnější fotbal. Po špatném vyběhnutí domácího brankáře mohl vyrovnat Ježek, který však netrefil prostor branky. Po hodině hry se už domácí mohli radovat z vyrovnávací trefy. Karel Jindrle si vybojoval míč na středu hřiště a střelou k tyči překvapil dívčického gólmana - 1:1. Po pár minutách poslal hosty do vedení útočník Michal Ježek. Zkušeného forvarda našel krásnou přihrávkou mezi obránci Valenta a Ježek bezpečně poslal míč do branky - 1:2. Vzápětí ale byli domácí blízko vyrovnání, jenže by museli mířit přesněji. V 81. minutě už se domácí radovali, po špatném odkopu přišel centr z pravé strany a u tyčky stál osamocený Tomáš Dubský, který vyrovnal - 2:2. Několik minut před koncem mohl zápas rozhodnout pro hosty Valenta, kterého zradil terén, když z pěti metrů přestřelil odkrytou klec soupeře. V závěru už si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit větší gólovou šanci, body se tak dělily. Čtyři Dvory jsou na čtvrtém místě tabulky, Dívčice zůstávají na deváté pozici.

TJ Mír Dívčice
Jan Valenta (hráč): Terén byl hodně těžký a podle toho také vypadal zápas. Hodně nepřesností na obou stranách, přesto jsem dvakrát vedli a je škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Domácí také měli své šance a remíza je asi zasloužená.

SK Čtyři Dvory České Budějovice B
T. Písko [-] - Z. Svoboda [-] , L. Sekyra [-] , J. Vymětalík [-] , T. Dubský [-] , J. Šíma [-] , P. Jirák [-] , D. Sobolík [-] , D. Čermák [-] , K. Jindrle ml. [-] , P. Karlíček [-]

P. Trčka [-] - Š. Hájek [-] , V. David [-] , O. Šťastný [-] , L. Waldhauser [-] - V. Valenta [-] , S. Rejdal [-] , Š. Vazač [-] , J. Špán [-] , L. Tvrzický [-] - M. Ježek [-]

ŽK: 83. Š. Hájek , 85. V. David .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: ŠAFRÁNEK Josef - BEZPALEC Václav (N), AMBROŽ Martin (N).