8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kamenná ve šlágru kola porazila Lipí 3:0

24

Fotbalisté Kamenné v 8. kole III. třídy porazili Lipí 3:0. Domácí šli do vedení v prvním poločase díky brance Vlastimila Bašty. Po pauze se jejich vedení zvýšilo díky brance Miroslava Syrovátky a vítězství pečetil těsně před koncem zápasu Michal Hanzal. Kamenná tak ani v osmém kole neokusila hořkost porážky.

TJ Sokol Kamenná
Michal Hanzal (hráč): Na tento zápas jsme se moc těšili, chtěli jsme jim vrátit prohru z jara a to se nám povedlo. Čekal jsem, že se bude hrát pěkný pohledný fotbal, ale opak byl pravdou. Hosté se zkoušeli dostávat do šancí, nakopáváním na třímetrového Wegiho, ale naše obrana zahrála velmi solidně a až na pár ojedinělých šancí (které pochytal náš výborný brankář Brousek) se Lipí na nic nezmohlo! Bohužel my jsme se přizpůsobili jejich hře a pro oko diváka to nebyl asi nejlepší fotbal, ale vem to čert. První půli jsme si dokázali vypracovat minimálně tři 100% gólovky, ale bohužel k naši smůle vše končilo v rukavicích hostujícího gólmana. V první půli jsme dokázali vstřelit gól, ale to bylo vše. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím dát co nejrychleji gól a to se nám povedlo po dvaceti minutách hry, spadl z nás stres a strach o výsledek a začali jsme pomalu hrát naši kombinační hru, drželi jsme balon a soupeři nic moc nedovolili až na standardní situaci, která byla moc krásně kopnutá a mířila do pravé šibenice, ale Brousek ukázal, že patří k nejlepším brankářům v této soutěži a krásným tygřím skokem vše vyřešil! Kontrolovali jsme hru až do konce, kde jsme přidali ještě jednu branku z brejku a zpečetili konečný výsledek 3:0. Zápas sledoval velký počet diváků a za to jim moc děkujeme!

P. Brousek [-] - V. Bašta [-] , M. Syrovátka [-] , M. Hanzal [-] , J. Kunágl [-] , R. Valíček [-] , J. Smolen ml. [-] , R. Dobeš [-] , J. Smolen st. [-] , M. Baloun [-] , P. Bartizal [-]

TJ Sokol Lipí
J. Macháček [-] - O. Wegenkittl [-] , O. Kaše [-] , T. Dychtl [-] , M. Svoboda [-] , T. Tengl [-] , J. Svobodný [-] , T. Junek [-] , J. Dolina [-] , J. Říha [-] , D. Plojhar [-]

Hráči zápasu: P. Brousek , M. Baloun .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: ZEVL Karel - SYROVÁTKA František (N), KAMLACH Bronislav (N).