13.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Hronov přehrál Vamberk a odskočil mu v tabulce

16. J. Valtera , 30. P. Schreiber , 75. M. Vursta , 80. I. Pylyp - 84. M. Cit
14

Hronov porazil Vamberk o tři branky a získal tak důležité tři body, díky kterým odskočil od sestupových příček.

Dvě úspěšné hlavičky

Byli to domácí, kteří byli aktivnějším týmem a dokázali si vypracovat několik slibných šancí. Bohužel žádnou z nich nedokázali proměnit. Ozval se i Vameberk, který se mohl dostat do vedení, ale v jejich velké šanci Hronov podržel Swaczyna, který včasně vyběhl a dobrým zákrokem šanci zneškodnil.

Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě, když se hlavou trefil Jakub Valtera. Hronov první branka uklidnila a přebral otěže hry. Ve 30. minutě se jim podařilo vstřelit druhou branku, když centrovaný míč uklidil hlavičkou do brány Pavel Schreiber.

Další branka do poločasu nepadla a tak domácí odcházeli do šaten s dvoubrankovým rozdílem.

V druhé půli si Hronov pohlídlal tři body

Hronov se v druhé půli snažil rychle navýšit vedení. Ovšem Vamberk zbraně nesložil a útočil zejména z rychlých brejků. Žádná z útočných akcí se však gólově neujala. To se změnilo až v 75. minutě, kdy skóroval Mykola Vursta. Na něho o pět minut později navázal střídající Igor Pylyp a bylo po zápase.

V závěru utkání se dokázal gólově prosadit i Vamberk, když na konečných 4:1 upravil v 84. minutě střídající Martin Cit.

Souboj týmu z druhé poloviny tabulky vyzněl lépe pro Hronov, který tak před jarní částí odskočil týmům na sestupových příčkách o šest bodů.

AFK Hronov
Ansorge Miroslav, asistent trenéra: Dnes jsme neproměnili spoustu šancí a výsledek 2:0 trval až příliš dlouho. Byli jsme lepší a zaslouženě jsme získali dležité body. Za týden na Slavii nebudeme mít co ztratit a těšíme se na náročný zápas.

TJ Baník Vamberk
Milan Bořek, trenér: V posledním zápase podzimu opět jako v celé části doplácíme na naivní bránění a nepromeňovàni šanci které máme. Domácí byli efektivnější a zaslouženě vyhráli. My se musíme soustředit sami na sebe a v jarní části jit do každého zápasu jako by byl poslední. Jinak tu nemáme co dělat.