11.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Polná nestačila na Radešínskou Svratku

29

Hosté pokračují v solidních výkonech a vezou tři body z Polné.

Hosté po půli vedli

Od začátku zápasu se hrál svižný fotbal. Hosté se snažili držet míč, domácí spoléhali na jednoduchou hru a individuální kvalitu Bělorusa Kazloua a střelce Tomáše Čalouda. Hned v úvodu našel Máček Lhotáka, ale ten z rohu malého vápna skákavý míč poslal nad bránu. Po čtvrt hodině hry střílel Tomáš Čaloud, ale jeho střela na přední tyč šla mimo. Ve 24. minutě po rychlém brejku a pasu Lhotáka Máček z úhlu narazil na Skočdopoleho. Ve 38. minutě domácí propadli ve středu pole, Požár vyslal do brejku Lhotáka, který obešel domácího brankáře a otevřel skóre – 0:1. Konec poločasu více vzruchu nepřinesl.

Hosté si vedení pohlídali

Po přestávce se domácí snažili, ale díky pevné obraně hostů se vůbec nedokázali dostat do hry a jejich pokusy často končili za postranní čárou. V 77. minutě zahrával Rous rohový kop a Dvořák jej přetavil v branku hlavičkou do protipohybu domácího brankáře – 0:2. V závěru ještě střílel z přímého volného kopu Skryja a vyražený míč trefil Lhoták pouze do břevna.

FK TJ Radešínská Svratka
Martin Mužátko (trenér): Bez čtyř členů základní sestavy panovaly před zápasem drobné obavy, ale změny naší hře neuškodili a podali jsme nejlepší podzimní výkon. Domácí jsme po přestávce do ničeho nepustil a takticky jsme zápas zvládli na jedničku. Klukům patří velká pochvala.