5.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

51. M. Škorpík , 86. M. Škorpík (p.)
32

Nováček soutěže ve druhém poločase zaskočil Rudíkov a bere tři body.

V prvním poločase branka nepadla

Za hezkého fotbalového počasí chtěli domácí naplno bodovat, aby se ocitli v klidnějších vodách tabulky a dokázali si, že mohou hrát se špicí tabulky. Hned od úvodních minut přehrával Křižanov druhý tým tabulky Rudíkov na balonu a snažil se hrát svůj fotbal. Oba týmy měli několik šancí v první půli. Jako první zahrozil domácí tým, kdy ovšem Škorpíkovi sjel balon z nohy a z nahrávky byl balon do náručí golmana Rouska. Hosté měli dvě šance po propadnutí balónu za záda, kdy šel jejich hráč sám na Stupku, ale ten vytasil důležité zákroky a šance pochytal.

Domácí po přestávce rozhodli

Do druhé půlky vstoupili lépe domácí a začali opět tlakem, který korunoval v 51.minutě Škorpík hlavou z rohu - 1:0. O tři minuty později po druhé žluté kartě se poroučel pod sprchy Jan Kotačka. Domácí hlídali výsledek a opět docházelo na jejich klasiku, což je neproměňování šancí. V 86. minutě pronikl do vápna Liška a byl faulován. Penaltu proměnil neomylně Škorpík a bylo po zápase - 2:0.

SK FC Křižanov
Martin Petr (hráč): Prvořadě bychom se chtěli omluvit hostům, že po zápase nebyla teplá voda (zdražování plynu nás nutí zeslabovat bojler a bohužel si nikdo nevzpomněl, že je ztlumený). V zápase jsme byli jasně lepším týmem, snažili jsme se hrát po zemi, což nám celkem vycházelo. Rudíkov se zmohl pouze na nákopy dopředu na Pažourka, kterého ale obrana uhlídala. Teď už bychom měli být kompletní, takže se hra bude snad zlepšovat.

J. Stupka [-] - M. Škorpík [-] , L. Halámek [-] , M. Petr [-] , T. Malec [-] , P. Bajer [-] , D. Bajer [-] , L. Anděl [-] , L. Liška [-] , D. Uhlíř [-] , L. Kopáček [-]