14.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

Velká Bíteš přestřílela Kouty

13
Rezerva Velké Bíteše uhrála tři body v domácím zápase s Kouty.

Domácí po půli vedli

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, drželi míč, avšak první branku vstřelili hosté, když přímo z rohu zatočil míč do branky Vrzal - 0:1. Hosté byli ze standardních situací po celé utkání velmi nebezpeční a po dalším rohu se mohli dostat do dvoubrankového vedení, avšak proti byla branková konstrukce. V průběhu poločasu domácí zlepšili kombinaci, pohyb a bylo otázkou času, kdy vstřelí branku. Vyrovnání nakonec přišlo po necelé půlhodině, kdy se trefil Macek - 1:1. Vyrovnávací branka domácím vlila energii do žil a v krátkém sletu jvedení navýšili. Nejprve se po standardní situaci trefil hlavou Šperka - 2:1 a o dvě minuty později uklidil míč za hostujícího brankáře podruhé v zápase Macek - 3:1.

Domácí si vedení pohlídali

Na začátku druhé půle zůstali domácí až moc dlouho hlavami v kabině a snížení na rozdíl jedné branky přišlo v 50. minutě trefou Coufala - 3:2. V dalším průběhu však byli domácí živější a tlačili se do zakončení. Po půlhodině hry došlo k dvojitému střídání, které hru Velké Bíteše oživilo ještě víc. V 66. minutě se ocitnul sám na úrovni penalty Novotný, ke kterému se dostal centrovaný míč z pravé strany. Nikým neatakován měl čas počkat si na ideální odskok míče a prostřelil hostujícího brankáře počtvrté - 4:2. Korekce přišla pět minut před koncem, kdy se po nedorozumění v zadních řadách míč odrazil za záda vyběhnuvšího Fialy a rozdíl byl zase jen jednogólový - 4:3. Poslední tečka ve skóre ovšem vyšla na Novotného, který míč uklidil k levé tyčce - 5:3.

FC PBS Velká Bíteš B
FC PBS Velká Bíteš (web): Půlsezónu jsme po neúspěšném vstupu, kdy po polovině podzimu na našem kontě svítilo hrozivých nula bodů, nakonec ukončili na 12. pozici s třinácti body a na dostřel středu tabulky.

T. Fiala [-] - L. Pelikán [-] , P. Loup [-] (86. M. Smejkal [-] ) , A. Macek [-] (61. T. Loup [-] ) , T. Šperka [-] , R. Valsa [-] (86. O. Švanda [-] ) , J. Pokorný [-] (73. J. Mejzlík [-] ) , J. Ráboň [-] (61. T. Dvořák [-] ) , F. Svoboda [-] , R. Novotný [-] , M. Švanda [-]