11.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

42. R. Valsa
18

Ve Velké Bíteši se událo překvapení kola.

Domácí po půli vedli

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas a hra se odehrávala hlavně mezi vápny. K vidění bylo několik spíše pološancí, hosté neměli ve většině případu srovnané mířidla, domácí zase narazili na spolehlivě chytajícího brankáře hostí. Úvodní gól zápasu a jak se později ukázalo i jediný přišel ve 42. minutě. Kapitán Pokorný dobře napadal hostujícího obránce, který chybnou nahrávkou vyslal do úniku Macka, ten na vápně předložil přesně míč Valsovi a ten tváří tvář hostujícímu brankáři nezaváhal - 1:0.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhého poločasu šel domácí celek s jasným cílem vedení udržet a pokud možno ho i navýšit. Hosté se snažili kombinací dostat ke svatyni Fialy, ale spolehlivě fungující defenziva mírnému tlaku odolávala. Domácí se snažili hrozit hlavně z protiútoků, ale chyběl jim klid v předfinální fázi. Hosté nakonec byli blízko vyrovnání, ale v prvním případě jen těsně minuli bránu a ve druhém případě skvělým zákrokem podržel svoje mužstvo Fiala. Béčko Velké Bíteše si tak připsalo třetí domácí výhru v řadě a posunulo se v tabulce z pásma sestupu.

FC PBS Velká Bíteš B
Jiří Jelínek (trenér): Dnes jsme to spíše ubojovali, ale o to je vítězství pro mě cennější, kluky dnes musím pochválit.

1. FC JEMNICKO
Zbyněk Kincl (trenér): Jak to bývá, po hodech přichází půst. Po minulé kanonádě nám tam tentokrát nepadlo nic. Vypracovali jsme si během utkání čtyři vyložené šance, ale zakončení jsme řešili špatně. Po naší chybě stopera jsme domácím nabídli možnost ke skórování a zkušený Valsa ji využil. Jinak to byl spíše soubojovější fotbal s místy tvrdšímy zákroky a řadou nepřesností.

T. Fiala [-] - L. Pelikán [-] , A. Macek [-] , J. Hvězda [-] (86. O. Švanda [-] ) , R. Valsa [-] (71. T. Dvořák [-] ) , M. Smejkal [-] , J. Pokorný [-] , J. Ráboň [-] (65. P. Horák [-] ) , F. Svoboda [-] , T. Pelán [-] , M. Švanda [-]

T. Tesař [-] - Z. Koutný [-] (23. J. Kalášek [-] ) , D. Vacuška [-] , V. Toman [-] - T. Bastl [-] , M. Trnavský [-] , T. Süssenbek [-] (74. V. Kopeček [-] ) , S. Křivánek [-] , P. Tesař [-] , O. Tesař [-] - M. Axman [-] -

ŽK: 8. T. Fiala , 51. M. Švanda , 90. T. Dvořák - 49. M. Trnavský , 79. T. Bastl .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: KŮRKA Jaroslav - STRAKA Karel, CIRHAN Miloš.